Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Sevgilim bana kafe aç

Geçtiğimiz sabah, iki günlüğüne Bodrum’a uçtum.

Türkbükü sahillerinde neler oluyor, neler bitiyor, bir göreyim istedim. Salı gecesi 02.30 sıralarında, Türkbükü’nün popüler mekanlarından Ship a Hoy’daydım. İçeri girer girmez, barın locasında kucak kucağa oturan iki kişi dikkatimi çekti. Daha dikkatli bakınca erkeğin Murat Dedeman, kucağında oturan hanımın ise sevgilisi Sevda Zengin olduğunu anladım. Dedeman’ı öpücüklere boğan Zengin öylesine kendinden geçmişti ki, bu sırada mini eteğinin azizliğine uğrayıp nasıl frikikler verdiğinin farkında bile değildi...

Barda otururken, Sevda Hanım’ın Murat Bey’e söylediklerine kulak misafiri olmadan da duramadım. Sürekli "Sevgilim bana bir kafe aç, Nişantaşı veya Bebek’te olsun" diyordu. Ancak Murat Bey bu talebi pek ciddiye almamış olacak ki, olumlu ya da olumsuz tek bir kelime etmedi. Derken Sevda Hanım lavaboya gitmek üzere oradan ayrıldı. Locanın arkasındaki iki kadın da bunu fırsat bilip hemen soluğu Dedeman’ın yanında aldı. Bu ikili, kendilerini tanıtıp kartvizitlerini verdikten sonra yerlerine döndü.

Murat Dedeman’ı, bu hareketli Bodrum gecesinden önce en son 8 Haziran’da, Antalya’daki Sungate Otel’de gördüğümü de ekleyeyim. O tatilde ise yanında Sevda Zengin değil, Olga Shylova vardı.

Bikinili çekmeyin tatilimi kesmeyin

Neslişah Alkoçlar da pek çok ünlü gibi yaz tatili için Bodrum-Türkbükü’nü mesken tuttu. Alkoçlar’a önceki gün Divan Palmira’nın iskelesinde rastladım. Güneşlenmeye gitmişti ama biraz gergindi. Bikinili görüntü vermek istemediğini anlatıyordu oradaki basın mensuplarına... Bu tedirginliğin nedeni ise çok geçmeden anlaşıldı. Babası Ender Bey, kız arkadaşlarıyla birlikte tatile çıkan Neslişah Alkoçlar’a "Sakın gazetelerde bikinili fotoğrafını görmeyeyim" demiş. Böyle bir olay yaşanırsa, tatilini yarıda kesip İstanbul’a dönmesini isteyeceğini de eklemiş.

Leylek misali

Kenan Doğulu, geçtiğimiz haftayı St. Tropez’de geçirdi. Dünyaca ünlü bu tatil merkezinde birkaç gün dinlenen Doğulu, ardından İstanbul’a döndü. Ama bu ziyaret de kısa sürdü. Ünlü şarkıcı, önceki gün Los Angeles’a uçtu. Orada Eurovision’da seslendirdiği "Shake It Up Shekerim" adlı şarkısına remix yapacak olan Doğulu, yeni albüm çalışmalarının startını da yine Los Angeles’ta vereceğini söyledi.

Bekarlığa yarın veda edecek

Yatırım danışmanı Aytek Şavkan, Venezuelalı sevgilisi Marta Graeff ile 14 Temmuz’da evleniyor. Şavkan, bekarlığa veda partisini ise yarın SuAda’da verecek. Bu hareketli partinin ertesi günü Çubuklu 29’da nikah defterine imza atacak olan çift, balayını Bodrum’da geçirecekmiş.

Çocuklar gibi eğleniyor

Ender Mermerci, bir süredir Bodrum-Türkbükü’ndeki Princess Otel’de tatil yapıyor. 17 Temmuz akşamı SuAda’da vereceği davet öncesi enerji toplamak isteyen Ender Hanım, görünüşe göre amacına da ulaşmış. Gün boyunca yerinde durmayan, iskeleden atlayan, saatlerce yüzen Mermerci’yi görenler "Çocuklar gibi eğleniyor" yorumunda bulunuyor. Bu arada Mermerci, ilerleyen yaşına rağmen fit vücuduyla da pek çok hemcinsini kıskandırıyor.

Açıkhava’da Robin Gibb fırtınası

Efsane grup Bee Gees’i oluşturan üç kardeşten biri olan Robin Gibb, önceki akşam 14. Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde bir konser verdi. Bee Gees’in en sevilen hit’lerini ve solo kariyerinden parçaları seslendiren ünlü sanatçıya yedi kişilik kendi grubunun yanı sıra Hakan Şensoy yönetimideki 30 kişilik Filarmonia İstanbul Orkestrası eşlik etti. Sanatçının konser boyunca seslendirdiği Bee Gees hitleri "How Can You Mend a Broken Heart", "How Deep Is Your Love", "I Started a Joke", "Massachusetts", "Staying Alive" ve "Tragedy" eserleri, dakikalarca ayakta alkışlandı.

Konser aynı zamanda geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz efsanevi müzik yapımcıları Arif Mardin ve Ahmet Ertegün’e saygı niteliği taşıyordu. Gibb’in konserini izlemeye gelenler arasında Kerem Görsev, Pelin Öngör, annesi Gülin Öngör ve Çiğdem Doğu da vardı.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI