"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Sevgililerim arasında tercih yapamıyorum

Eşimden boşanmak üzereyim ama hayatımda iki kadın daha var. İkisi arasında tercih yapmak zorundayım ama ben ikisinden de vazgeçemiyorum.

Sevgili Güzin Abla, ben evliyim fakat şu an boşanmak üzereyim (boşanmamım aşağıdaki olaylarla veya çapkınlıkla bir ilgisi yok)
Benim sorunum boşanmak üzere olduğum eşim hariç hayatımda iki kadınının daha olması ve bu iki kadının da geçtiğimiz hafta birbirinden haberdar olması.
şu an ikisi de beni terk etti. İlk şoktan sonra her ikisi de benden nefret ettiklerini ama hâlâ sevdiklerini diğerini bırakmam halinde beni affedeceklerini söylediler. Bu arada internette birbirlerine tehdit içeren “Ondan ayrılmazsan seni öldüreceğim. Onu öyle seviyorum ki onun için her şeyi yaparım. Aramızdan çık, çıkmazsan sonuçlarına katlanırsın” gibi mesajlar atıyorlar.
Birisiyle sürekli olarak iletişim halindeyim, diğeriyle ise ayrılmış gibi görünsek de hem internet vasıtasıyla hem de telefonla görüşüyoruz. Birbirimizi unutamadığımıza dair mesajlar gönderiyoruz.
Her ikisi de her erkeğin hayalini kurduğu sarışın, yeşil gözlü, eğitimli, çok güzel kızlar. ıkisini de çok seviyorum. Bir seçim yapmak zorunda olduğumun farkındayım ama gönlüme söz geçiremiyorum. ıkisinden de vazgeçemiyorum ve vazgeçmek istemiyorum. Her ikisi için de gözyaşı döküyorum, yaptıklarımdan vicdan azabı duyarak, teselliyi içki şişelerinde arıyorum. Ruh halim iyice bozuldu. Benim derdime de ışık tutmanız, yol göstermeniz dileğiyle.
Rumuz: İki hayat

Sevgili oğlum, bir yandan boşanmak üzere olduğun bir eşin varmış. Bir yandan da iki ayrı güzelle gününü gün etmekteymişsin. Eğer bu hanımlar birbirlerinin farkına varmasalarmış, sanırım bu peri masalını yaşam boyu sürdürmeye niyetliymişsin. Ama işler umduğun gibi gitmemiş. Birbirlerinin varlığından haberdar olunca bu genç hanımlar birer pantere dönüşmüşler ve senin tüm hayallerini altüst etmişler...
Ne derler, çekirge bir sıçrar, iki sıçrar sonunda yakayı ele verir, değil mi? şimdi de ağlayıp, sızlanıyorsun. Seçim yapamıyormuşsun. Vay! Vay! Vay!. Hani neredeyse, ikisi de olay çıkarmasalar, üçlü bir beraberlik kurmaya niyetliymişsin, sanırım.
Bağışla beni oğlum, ama bu harem kurma eğilimine ben pek bir yorum yapamayacağım. ıstersen geri kafalı de, ama ben bu çoklu ilişkilere pek sıcak bakmıyorum. Allah insana, “bütün güzeller benim olsun” diye düşünmen için irade vermemiş ya! En iyisi sen ortadan kaybol da, bu iki hanım kız birbirlerini yemesinler.

İşte yine şu sivilce sorunu!

Güzin ablacığım, ben 21 yaşında bir genç kızım. ınanın ergenlik döneminde bile cildim pırıl pırıldı. Hiç pürüz yoktu. Ama son altı ayda birden kıpkırmızı sivilceler bastı yüzümü.
Sıkmaya çalıştım, kanayıp iltihap yaptı. Antibiyotik kullandım ama nafile. Özellikle çene bölgesindeki sivilceler geçmek bilmedi. Hem de cildimin dokusu bozuldu. Her sivilce yüzümde çirkin izler bıraktı.
En son gittiğim doktor bir ilaç önerdi. Ama gebe kalmaktan mutlaka korunmak gerekiyormuş.
Bekarım desem de yine de dikkatli olmamı söyledi ve bir ilaç formu imzalattı. Bu durum beni rahatsız etti, hiç içime
sinmedi. şimdi sivilceli ve mutsuzum. Sizin her konuda yardımcı olduğunuzu biliyorum. Lütfen bana da cevap verin
Rumuz: Sivilceli, mutsuz

Bu köşe kuruldu kurulalı, kozmetik alanında çok büyük yenilikler kaydedilmiş olsa da, sanırım hâlâ sivilce sorunu genç kız ve kadınların kabusu olmayı sürdürüyor.
Bu konuda bildiğim birçok formül vardır. Ama artık tıp o kadar ilerledi ki, sorunu uzmanına, Dermatolog Dr. Ethem Mercan’a sormayı tercih ettim. ışte uzmanın size cevabı:
“Ergenlik sonrası dönemde görülen sivilcelenmeler genelde psikolojik gerginlikler ve organizmada değişen hormon dengesi nedeniyle, yağlanma ve sivilceler olarak cilde yansır.
Tedavisinde kullanılan tablet ve jeller çoğu kez yeterli olur. Ancak bazı dirençli vakalar uzun süre rahatsızlık verebilir. O durumda da, bu sözü edilen ilacı kullanmak gerekebilir. Madem okurunuz evli değil, hekim nezaretinde bu ilacı kullanabilir. Tedavi sonrası kalan sivilce izleri ise Karbolaz işlemi ile silinebilir” (Karbolaz yöntemi hakkında internetten bilgi edinebilirsiniz)
X