"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Sevgililer Günü’nüzü web sitemle kutlarım

Sevgili okurlarım, önce Sevgililer Günü’nüzü kutlar, sevgilinizle, flörtünüzle hatta eşinizle, daha nice Sevgililer Günü mutluluğu yaşamanızı dilerim.

Umarım hiçbir zaman dertlenmez, acı çekmez ve beni ancak mutluluk haberlerinizi paylaşmak için ararsınız.

Bu özel günde, ben de size web sitemin yayına girdiğini müjdelemek istedim.

Bir süreden beri bazı okurlarım, ‘x sitesinde siz mi sorunları yanıtlıyorsunuz?’ diye soruyorlardı.

Adı geçen siteye girince şaştım kaldım. Birileri tutmuş bizim adımıza site oluşturmuş ve harıl harıl cevap veriyor, insanları kandırıyor.

Üstelik de ‘Saygın Güzin abla’ adını ve imajını lekeleyecek şekilde yayın yapıyorlar. İster istemez, kendi adıma bir site açmam gerekti.

Zaten uzun zamandır hep benden ısrarla özel cevap istiyordunuz. Üstelik bana gönderdiğiniz yüzlerce faks, e- mail ve mektup sırada bekliyor, gün geçtikçe yığılıyordu.

Şimdi artık, www.guzinabla.com.tr ve www.sevgili guzinabla.com adreslerinden de Güzin ablanıza ulaşabileceksiniz.

Her zaman olduğu gibi hem gazeteme, hem de web adreslerime her konuda yazabilir, yine tüm sorunlarınızı benimle paylaşabilirsiniz.

Sitemde beni daha yakından tanıyacak, annemle ve benimle ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını da bulabileceksiniz. Sizi anında yanıtlamaya çalışacağım.

Aşk, cinsellik ve evlilik konularındaki sorunlarınız dışında, güzellik, psikolojik sorunlarınız, hatta sağlık problemlerinizi de bana yazabilirsiniz.

Bilgim dışındaki her konuya, güvendiğim uzmanlar aracılığıyla da çözüm getireceğim. Siteme misafir olduğunuzda, zaman zaman sizinle sohbet etme fırsatı da yakalayabileceğiz.

Bana her zaman gösterdiğiniz sıcaklığı ilgi ve sevgiyi siteme de göstereceğinizden eminim.

Babam dövdü, beyin ameliyatı geçirdim

Ablacığım, 19 yaşındayım. Ama şimdiden hayata küstüm. Orta birden beri tatil dönemlerinde çalışıp aileme destek oldum. Liseyi bitirdim ve şu anda bir elektrik firmasında çalışıyorum.

Babam kendimi bildim bileli annemin üzerine yürür, bizi döver. Ablamı evlendiği gün bile dövüp, her yerini morartmaktan kaçınmadı. 13 yaşındayken bu dayaklar yüzünden beyin ameliyatı geçirdim. Annemin çabaları sayesinde iyileştim. Ama keşke ölseydim.

Babama karşı hiçbir sevgi duymuyorum. Aybaşında bütün paramı elimden alıyor. Beni hayattan bezdirdi. Annemi genç yaşta soldurdu. Keşke bu çilelere bir son verebilsem.

<ı>RUMUZ: KEŞKE ÖLSEM

Off güzel kızım off... Bu yazdıklarına nasıl dayanayım? Can damarımdan vurdun beni. Şu evlatlarına, eşine, kan kusturan, dayak atıp, şiddet uygulayan, onlara hayat hakkı tanımayan erkeklere bir şey yapamadığım için, kendi kendimi yiyip duruyorum.

Peki ama bunca zaman ne annen, ne ablan, ne de sen birlik olup, onu adli mercilere şikayet etmediniz mi? Kendinize sığınacak bir yer bulamadınız mı? Onu terk edip, yapayalnız bırakmak aklınıza gelmedi mi hiç ? Sen çalışıyorsun, annen de çalışır, bir yaşlıya, bir bebeğe bakabilir, örneğin.

Böyle iyi ve dürüst insanlar arayan o kadar çok aile var ki... Biraz cesaretle, bu evden ayrılabilirsiniz, ana-kız, kendinize yeni bir çevrede, babandan uzakta yepyeni bir hayat kurarsınız. Huzurlu ve mutlu yaşarsınız kızım. Bu eziyete daha ne kadar katlanabilirsiniz ki?

Araya mesafe girince bana karşı sevgisi bitti

Merhabalar Güzin ablacığım, eminim bana da yardımcı olabileceksiniz. Yaklaşık dört yıllık bir sevgilim var. Kendisiyle üniversitedeyken tanıştık, 1,5 yıl birlikte yaşadık. Okulu bitirdikten sonra memleketine döndü, babasının işyerinde çalışmaya başladı.

Günler geçtikçe telefon konuşmalarımız, birbirimize yolladığımız güzel mesajlar azalmaya başladı. Şu an kendisi hafta içi çalışıyor, hafta sonu da dershaneye gidiyor. Ama onunla İnternette, paylaşabileceğimiz zamanlar yerine, arkadaşlarıyla olmayı tercih ediyor.

Sorduğumda da, geçirmiş olduğum kazanın (şu anda iki ayağım da kırık ve yürüyemiyorum) üzüntüsü ve ailevi sorunlarını bu şekilde atabildiğini, bundan mutluluk duymam gerektiğini söylüyor, ‘Gereksiz kıskançlıklar yapıyorsun’ diyor.

Kıskançlık olmadığını, İnternette de olsa onunla daha çok görüşmek istediğimi belirtince, benden izin almayacağını, hayatını böyle yaşamak istediğini söylüyor.

Birlikte yaşarken tüm dünyası bendim. Şimdi bambaşka biri oldu çıktı. Onu hala çok seviyorum, onun sevgisine de artık inanmıyorum. Beni istediği zaman arıyor şirinlikler yapıyor, istemediği zaman aramıyor.

<ı>RUMUZ: YETİNMEZ

Sevgili kızım, önce geçmiş olsun, demeliyim sana. Elbette birbirinizden böyle uzakta olmanın getirdiği bir soğukluk olabilir aranızda ama bana kalırsa asıl sen, geçirdiğin bu kaza sonucu, yürüyememekten dolayı, aşırı bir hassasiyete bürünmüşsün.

Evden çıkamıyor, gün boyu bilgisayar başında ondan mesaj bekliyorsan, tabii ki tüm dünyanı o oluşturuyor şu anda. Oysa o genç adamın yoğun bir işi, hafta sonu dershanesi ve çevresi, arkadaşları var. Aynı evde yaşadığınız gibi olabilir mi hiç?

Belki İnternet aracılığıyla görüşmek ona yetmiyordur. Anlaşılan her görüşmenizde onu suçluyorsun. Erkekler genellikle bundan hep kaçarlar. Ters davrandığın sitem ettiğin için aramak istemeyebilir.

Aksine, aradığı zaman ona tatlı davran, sen de şirinlikler yap. Umarım bir an önce iyileşir, yanına gidebilir, karşılıklı hasret giderme fırsatını bulursunuz.
X