Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Sevgililer Günü’nde taşların ilişkilere etkisi nedir

Bu sorunun cevabı, Hint astroloğu ve taş enerji uzmanı Şebnur Kuran Balcı’da! Sevgi ve aşk enerjisi yayan taşlar, Sevgililer Günü hediyesi olarak iyi bir alternatif olacaktır diyorum.

Şebnur Kuran Balcı, benim için dost. Sizin içinse Hint astroloğu, biyoenerji ve taş enerjisi uzmanı. Yani bu köşede yer alma sebebi, sahip olduğu yetenekler. Daha önce Hint astrolojisini anlattığımız yazısı büyük ilgi görmüştü. Şimdi size daha güncel bir hizmet sunuyor ve yarı ve tam değerli taşların ilişkinize etkisini anlatıyor.

TAŞ GİBİ İLİŞKİLER İÇİN

Ülkemizin yegane Hint astroloğu olan Şebnur Kuran Balcı, aynı zamanda bir taş enerji uzmanı olarak bunu şöyle anlatıyor:

"Ben, bir taş terapistiyim. Öncelikle gelen kişinin bedensel enerji alanını kontrol ediyorum. Yani çakralarının durumuna bakarak gerekirse o kişiye taşlar öneriyorum. Ayrıca kişiyi saran ruhsal enerji alanına bakıyorum. Kısaca kişinin aurasına bakarak, oradaki renklere göre taş öneriyorum. Sevgililer Günü yaklaşırken de sizlere sevgi ve aşk enerjilerini yayan taşların neler olduğunu açıklamak isterim."

Zümrüt: Bu taş en önemli sevgi taşlarından biridir. Aşk, arkadaşlık ve evlilik bağlarını güçlendirici bir etkisi vardır. Bu taşı takan kişinin sevme duygusu güçlenir. Aynı zamanda doğurganlık simgesidir. Kadında ve erkekte üretkenliği de artırır. romantizm duyguları yükselir.

Elmas: Eski çağlardan günümüze, taşların en değerlisi olarak bilinen elmasın kadınla erkek arasındaki aşkı güçlendirdiğine inanıldığından nişan yüzüklerinde de tercih edilir. Saf sevgi ve neşe getirdiği söylenen elmas, cesareti ve aşkı sembolize eder.

Akuamarin: Bu taş kendine güveni güçlendirir, hayatımızı düzene sokma olanağı verir. Birliktelikleri ve ilişkileri, onlara süreç, dayanıklılık ve derinlik vermek suretiyle pozitif bir şekilde etkiler. Özellikle sorunlu ilişkiler yaşayan çiftlerin ilişki alanlarını düzeltmeleri konusunda etkilidir. İlişkilerde güven, denge ve ahenk sembolüdür.

Pembe Kuvarts: Bu taş taşıyanına, kararlılık ve kendini karşısındaki kişi ya da kişilere kabul ettirme kabiliyeti verir. Stres giderici olup, ilişkilerde hata duygularını, korkuyu ve öfkeyi azaltır. Taşıyanın kendinde ve çevresindekilerde insanlara karşı duyarlılığını artırarak, insanları huzur verici bir ortam yaratmak için teşvik eder.

Yeşim Taşı: Aşk ve denge taşıdır. Sinirleri gevşetir. Pasif insanlara enerji verir. Taşıyanına sevgi, huzur ve içtenlik duygusu aşılayarak, ilişkinin şeffaf ve güvenli bir temele dayanmasını sağlar. Sadakati artırıcı özelliğinden dolayı çiftler arasında rağbet gören bir taştır.

Yakut: Eski Hindistan kültüründe bu taş, taşların efendisi ve insanın içindeki aşk ateşi olarak kabul edilmiştir. Hayatımıza tutku, hareketlilik ve ihtiras kazandırır. İlişkinizdeki monotonluğa bir son vermek isterseniz, yakut taşının enerjisinden faydalanabilirsiniz.

Opal: Opal, gerçek bir neşe taşı olduğundan, depresif duyguları ve korkuları uzaklaştırır. Erotik ve cinsel ilişkileri arttırır. Ve problemli aşklarda mucizeler sağlar. Şebnur Kuran Balcı’dan daha fazla bilgi almak isterseniz tel: (0212) 212 78 06.

NOT: Bu yazının oluşumundaki katkılarından ve de varlığından dolayı Esra Sayın’a teşekkür ediyorum!
X