Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sevgiden boğuluyordu

Kadıköy'deki ilk maçında İstanbulspor’a bir gol atan ve bir tane de attıran Fransız yıldız, takım arkadaşlarının sürprizi ile mest oldu. Kulübede oturan Kemal, soyunma odasında Anelka için tribünlerin söylediği şarkıyı tekrarlayınca, herkes tempo tuttu.

Adil DEMİRÇUBUK
SON GÜNCELLEME
Yeni bir sayfa

Nicolas Anelka, Kaptan Ümit Özat'ın orta-şut karışımı vuruşuna ayak koyduğunda Türkiye'deki ilk resmi golünü attı. PSG, Arsenal, Real Madrid, Liverpool ve Manchester City'de birçok gole imzasını koymuştu. Ama Kadıköy'deki golü onun için yeni bir başlangıçtı. Tribünler bu golü müzik listelerini altüst eden "pump it up" ile karşıladı. Bir yıldır Nobre'yi "lorke" ile motive eden sarı lacivertliler bu kez Anelka'yı alkışlıyordu.

En kolay golü

Kariyerindeki en kolay gollerinden birini atan yıldız, pump it up'ın ritmine uyarlanan "Nicolas Anelka" sesleriyle 90 dakikayı tamamladı. Takımı farklı kazanmış, kendisi de Kadıköy'deki ilk maçındaki başarılı futbolunu, bir gol, bir asist ile tamamlamıştı. Arkadaşlarıyla birlikte tribünleri selamladılar ve soyunma odasının yolunu tuttular. Zaragoza maçı öncesinde arzulanan sonuç ve futbol ile gerekli olan moral elde edilmişti.

Hoşgeldin gibi

Anelka'yı soyunma odasında bir başka sürpriz bekliyordu. Kulübede oturan Kemal, yeni takım arkadaşını ilk kutlayan isim olurken, tribünlerin sesine kulak vererek, "Nicolas Anelka" diye tempo tutmaya başladı. Bu girişim anında karşılık buldu ve tüm takım, "Hoşgeldin" dercesine Fransız golcüyü öpücük yağmuruna tuttu. Neredeyse Teknik Direktör Christoph Daum ve yardımcıları bu manzara karşısında mest oldular.

Süper atmosfer

Bu mutlu tablonun ardından FB TV'nin röportajı için koridora çıkan Anelka, kendisine gösterilen ilgi ve sevgi karşısındaki mutluluğunu sözlere döktü. Anelka, "Sizin için şarkı söylediler" sorusu üzerine "Çok güzel bir şey. Sözlerini kısa sürede öğreneceğim. Taraftarımız muhteşem. Kadıköy’de ilk maçımda böyle bir atmosfer ile karşılaşacağımı tahmin etmiyordum. Bundan böyle daha iyi olacağım" dedi.

Olumlu yansır

Perşembe günü oynanacak Zaragoza maçı için özel olarak hazırlanacağına işaret eden Anelka, takım arkadaşlarının kendisine gösterdiği ilginin futboluna olumlu yansıyacağını belirterek, "Hep birlikte Zaragoza maçında iyi bir sonuç çıkarmalıyız. Bu taraftar ile ilk maçtan avantajlı çıkmak istiyoruz. Fenerbahçe taraftarı Avrupa'da da mutlu olacaktır. İspanya'ya iyi bir skor ile gitmek için yürekten oynamalıyız" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz