ADIYAMAN HABERLERİ

Sevgi Evlerinde Aşure Programı Düzenlendi

IHA
31.10.2015 - 17:21Son Güncelleme :

ADIYAMAN SEVGİ EVLERİNDE DÜZENLENEN AŞURE PROGRAMINDA GENÇLERE AŞURE İKRAMINDA BULUNULDU

IHA

Adıyaman Kent Konseyi kadın meclisi tarafından, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evlerinde kalan çocuklara yönelik aşure programı düzenlendi.
Paylaşmanın önemi, sevgi ve hoşgörüye dikkat çekmek amacıyla gerçekleşen aşure programına Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Musa Şimşek, Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel, Kadın Meclisi Başkanı Ümmü Gülsüm Öncel, kent konseyi üyeleri ile sevgi evlerinde kalan çocuklar katıldı.
Muharrem Ayı vesilesiyle sevgi evlerinde kalan çocuklara paylaşmanın verdiği mutluluğu yaşatmak amacıyla Aşure programı düzenlediklerini kaydeden Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel, “Biz istedik ki Muharrem ayının kutsiyeti ve özelliği nedeniyle sevgi evlerinde kalan çocuklarımızla birlikte bu aşureyi yiyelim. Dostluğumuzu, sevgimizi yüreğimizde paylaşalım. Aşure programına teşrif eden sayın Valimize, sayın milletvekilimize ve katılım sağlayan diğer misafirlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
Organizasyondan dolayı Kent Konseyi Başkan ve üyelerine teşekkür eden Vali Mahmut Demirtaş ise, “Burada kalan çocuklarımızın bu ilgi ve alakaya ihtiyaçları vardı. Gösterdiğiniz bu duyarlılıkla çocuklarımızı mutlu ettiniz. Çocuklarımızın toplumla kaynaşmaları açısından böyle etkinliklerin öneminin büyük olduğunu düşünüyorum. Muharrem ayının ruhunda birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi ve hoşgörünün anlamı saklıdır” ifadelerini kullandı.
Vali Mahmut Demirtaş ve Milletvekili Adnan Boynukara, aşureleri sevgi evlerinde kalan çocuklara ve diğer misafirlere ikram ettiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Sevgi Evlerinde Aşure Programı Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 17 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sevgi Evlerinde Aşure Programı Düzenlendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı