ANKARA HABERLERİ

Sevgi çiçeğinin nesli tükenmeyecek

DHA
28 Nisan 2016 - 12:12Son Güncelleme : 28 Nisan 2016 - 12:13

Sevgi çiçeğinin nesli tükenmeyecek

DHA

Mehmet DEMİR/GÖLBAŞI(Ankara), (DHA)- GÖLBAŞI Gezginler Destek Gurubu üyelerinden oluşan heyet, Belediye Başkanı Fatih Duruay'ı ziyaret edip, ilçenin önemli değerlerinden olan endemik bitki olan Sevgi Çiçeği hediye ettiler. Başkan Duruay, yapılan ziyaretden oldukça memnun kaldığını belirterek, "Hediye edilen sevgi çiçeğini makam odasının en güzel yerinde ve güneş alan kısmına koyacağım ve gelen konuklarıma tanıtımını yapacağım. Bu çiçeğin Gölbaşı için ne kadar önemli bir bitki olduğunu anlatacağım" dedi.
SEVGİ ÇİÇEĞİ'NE ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜNDEN DESTEK
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay'ı da ziyarete gelen Ankara Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya, Sevgi Çiçeği'ne destek vereceğini söyledi. Başkan Duruay, endemik bitki olan ve Gölbaşı'nın değeri olan Sevgi Çiçeği hakkında Özkaya'yı bilgilendirdi. Özkaya, Gölbaşı'nda yetişen Sevgi Çiçeği'nin gerek seralarda, gerekse çiçek yetişen alanlarda çoğaltabileceklerini belirterek, bu konuda Gölbaşı Belediyesi ile birlikte bir proje yapıp, Sevgi Çiçeği'nin neslinin tükenmemesi için gerekli çalışmaları yapacağını söyledi. Belediye Başkanı Fatih Duruay da Sevgi Çiçeği'ne verdikleri önem ve desteklerinden dolayı Orman Bölge Müdürü Özkaya'ya ve Gölbaşı Gezginler Destek Gurubu üyeleri'ne teşekkür etti.
Gölbaşı Gezginler Destek Gurubu üyelerinden oluşan heyet, Kaymakam Şahin Aslan'ı da makamında ziyaret ederek, önemli değer olan endemik bitki Sevgi Çiçeği hediye ettiler. Kaymakam Şahin Aslan, Gölbaşı Sevgi Çiçeği'nin ilk defa canlısını gördüğünü belirtti, saksı içerisinde bu hediyeyi makamının güneş alan bölümüne koyup, gelen misafirlere de tanıtımını yapacağını belirtti, guruba teşekkür etti.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sevgi çiçeğinin nesli tükenmeyecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2016 tarihinde saat 12 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sevgi çiçeğinin nesli tükenmeyecek haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:05
  • Guneş
   05:56
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:51
  • Akşam
   19:50
  • Yatsı
   21:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı