"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Sevdiğim kız beni zor durumda bırakıyor

Güzin Abla

Rumuz: Genç Avukat

Sevgili Güzin Abla, 23 yaşında bir erkeğim. İstanbul Hukuk'u bu yıl bitirerek avukatlık stajıma başladım. İdealleri olan ve bu yolda uğraş veren bir kişiliğe sahibim. Ancak öğrencilik yıllarımda çıkmaya başladığım mahallemdeki 19 yaşında lise mezunu sevdiğim kızın tutum ve davranışları beni bu idealimden ve sosyal çevremden koparmakta. Hayatıma ideallerim doğrultusunda yön verebilmek için sevdiğim kızı defalarca bırakmayı düşünüp bu isteğimi bir iki kez icraata geçirdiysem de aynı mahallede olmamız ve hayatımdaki ilk kız olması nedeniyle onu unutup ayrılmayı bir türlü başaramadım. Sevdiğim kız çok kıskanç ve her şeyin kendi istediği doğrultuda ilerlemesini istiyor. İlişkimiz bir yıldır benim iyi niyetli çabalarımla devam etmekte, ancak bu ilişki benden ve geleceğimden çok şey alıp götürmekte. Sorunum mantığımın kabul ettiği şeyleri kalbime dinletemem, yani beynim ve kalbimde esen rüzgarlar farklı. Ben ikisinde de aynı esintinin olmasını istiyorum.

SEVGİLİ Oğlum, hala senin gibi gençler olması ne mutlu. Sevdiğin kızın kaprisli olmasına rağmen onu hala çok sevmen, sana zarar verdiğini bile bile bu ilişkiyi bitirememen senin sadık ruhlu, yüreği sevgi dolu gençlerden biri olduğunu gösteriyor. Burada da oğlum, ne yazık ki karşındaki genç kız senin bu güzel sevgini anlamaktan, sana gerektiği gibi karşılık vermekten çok uzak. Ne garip bir dünya değil mi? Oysa senin bütün bu sevgin karşısında, böyle huysuzluk yapıp kaprisleriyle, bencilliğiyle, gereksiz kıskançlığıyla seni zor durumda bırakacağına, sana geleceğin için vargücüyle destek olmalıydı. Ona geleceğinin ikinizin de geleceği olduğunu, başarıya ulaşmak için çok çalışman gerektiğini, bu meslekte başarılı olmanın zorluğunu, mesleğinin kıskançlık kaldıramayacağını anlatmaya çalışmalısın. Eğer anlayabiliyorsa, (çünkü sevgi anlayış ve destek gerektirir) değişir, değişmezse oğlum yapabileceğin bir şey yok. Sana ömür boyu destek olup güven duymayacak bu genç hanımın da senin hayatında yeri yok.

FAKS: 0212 677 04 21

X