Setur'un Beta Marina Liman'ı devralmasına izin verilmedi

hurriyet.com.tr
22 Temmuz 2015 - 01:20Son Güncelleme : 20 Temmuz 2015 - 16:11

Rekabet Kurulu, Yıldız Holding'in bağlı olduğu Beta Marina Liman ve Çekek İşletmesi AŞ ve Pendik Turizm Marina Yat ve Çekek İşletmesi AŞ'nin hisselerinin tamamının Koç Holding’in bağlı şirketi Setur Servis Turistik AŞ tarafından devralınmasına izin vermedi.

Beta Marina Liman ve Çekek İşletmesi AŞ ve Pendik Turizm Marina Yat ve Çekek İşletmesi AŞ'nin hisselerinin tamamının Setur Servis Turistik AŞ tarafından devralınmasına ilişkin nihai inceleme sonuçlandı. Büyükada'ya 6 mil uzaklıkta bulunan İstanbul City Port'ta 11 yüzer iskele ve 752 bağlama kapasitesi bulunuyor.

Seturun Beta Marina Limanı devralmasına izin verilmedi KOÇ KALAMIŞ MARİNA’DAN VAZGEÇTİ

Söz konusu işlemin Koç Holding AŞ'nin İstanbul City Port Marina bakımından tanımlanan ilgili pazarda hakim duruma gelmesine ve böylece piyasadaki rekabetin önemli ölçüde azaltılmasına yol açacak nitelikte olması nedeniyle işleme izin verilmemesine karar verildi.

Seturun Beta Marina Limanı devralmasına izin verilmedi

Beta Marina'ya bağlı Göcek Village Port

Seturun Beta Marina Limanı devralmasına izin verilmedi

Beta Marina'ya bağlı Göcek Exclusive

Setur’un satın almak üzere hareket ettiği Beta Marina Liman Yat ve Çekek İşletmeciliği A.Ş. Kasım 2007’de kuruldu. Yıldız Holding A.Ş., Kökler Yatırım Holding’in ortağı olduğu Beta Marina’nın yönetim kurulu başkanlığını Hüseyin Avni Metinkale yürütüyor. Şirketin yönetim kurulu başkan yardımcılığını ise Halil Cem Karakaş üstlenmiş durumda.

Etiketler: Koç , Setur


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı