Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sessiz maçta parola galibiyet

Bank Asya 1’inci lig’de 10 puanla son sırada bulunan Diyarbakırspor, Pazar günü saat 13.30’da sahasında oynayacağı Mersin İdmanyurdu maçını kazanarak çıkışa geçmek istiyor.

Selim KAYA/ DİYARBAKIR, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Teknik Direktör Nevzat Türker, Akhisar maçında yaşanan olaylar nedeniyle 1 maç seyircisiz oynama cezası aldıklarını hatırlatarak, “Her ne kadar bu maçta taraftarımız yanımızda olmasa da bizler onların desteğini yüreğimizde hissedeceğiz” dedi.

Teknik Direktör Nevzat Türker, Mersin İdmanyurdu maçı hazırlıklarının aralıksız olarak devam ettiğini belirterek, bütün planlarını galibiyet üstüne kurduklarını söyledi. Altay beraberliğinin genç futbolcularına özgüven kazandırdığını vurgulayan Türker, “Bu hafta taraftarlarımızdan yoksun sahamızda oynayacağımız Mersin İdmanyurdu maçını kazanarak haftayı 3 puanla kapatıp rakiplerimize bir adım daha yaklaşmak istiyoruz. Altay beraberliği bize özgüven kazandırdı. Bunun devamını getirmeliyiz. Savunmada hata yapmadan ve haddimizi bilerek hücuma dayalı bir oyun sergileyeceğiz. Mersin İdmanyurdu maçını kazanmaktan başka çaremiz yok. Zaten bu ligde artık puan kaybına tahammülümüz yok, rakibimizi yenerek üstümüzdeki kara bulutları dağıtacağız ” dedi.

Ligde son sırada bulunmanın verdiği psikolojiyi üstlerinden atmak istediklerini sözlerine ekleyen Türker, “Diyarbakırspor olarak artık bu ligde puan kaybetme lüksümüz kalmadı. Bu hafta alacağımız bir galibiyet bizi bu ligde kalma adına bize büyük bir avantaj sağlayabilir. Bu nedenle Mersin İdmanyurdu maçını çok önemsiyoruz. Futbolcularımın moralleri çok iyi ve bu maçı kazanarak çıkışa geçmek istiyoruz. Her ne kadar bu maçta taraftarımız yanımızda olmasa da bizler onların desteğini yüreğimizde hissedeceiz. Kaldı ki, futbolcularımda rakiplerini yenecek potansiyeli buluyorum” diye konuştu


Bunları da Beğenebilirsiniz