Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sessiz fırtına

Adı Karadeniz Fırtınası ama artık o kadar sert esmiyor. Münih yakınlarındaki 10 günlük kampı takip ettim, ancak edindiğim izlenim pek iç açıcı değil.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

Rezaletlerle ve fiyaskolarla dolu bir kamp programı. Günü gününü hatta saatleri bile tutmuyor. Kampın ortalarına doğru Başkan Sadri Şener geldi. Herkes transfer sormaya başlayınca iki gün durabildi ve transfer yapmaya İngiltere’ye giti. Gitti, ama bir daha kendisinden haber alınamadı. Başta Şenol Güneş olmak üzere tüm Trabzonsporlular hala transfer beklemeye devam ediyorlar.

Şenol Güneş’den bahsederken aklıma geldi. On günlük kamp boyunca hemen hemen her şeyle ilgilendi. Kendisini ilgilendirmeyen işleri bile yakından takip etti. Bir tek basın mensuplarından uzak durdu. Herhalde bir antipatisi var veya küsmüş. Tüm kamp süresi boyunca bir merhabamız bile olmadı ve hep uzak durmayı tercih etti. Trabzonspor’u sürekli takip eden muhabir arkadaşlara sordum ve Şenol hoca ile küskünlüklerinin olmadıklarını söylediler. Huyu böyleymiş. Ne yapalım bize selam vermeye mecbur değil.

Gelelim kampa ve futbolculara. Gerçekten iyi çalıştılar hatta yorgunluktan çoğu kez yürüyecek halleri bile kalmadı. Kale emin ellerde, ama gerisi fazla iç açıcı değil. Giray ve Bamba defansın göbeğine yerleşmiş gibiler. Bamba biraz daha risksiz ve sade oynarsa defansın tam sigortası olur. Orta sahada Colman tabii ki çok farklı ve Trabzonspor’un en büyük kozu. Zokorü’yı saymıyorum bile. Çünkü tam anlamıyla profosyenel ve işini layakıyla yapıyor. Kadroyu zorlayacak olanlar ise Halil, Olcan, Volkan, Yasin, Soner, Alanzinho ve Emre Güral ile birlikte biraz da Sapara. Geriye kalanların ise işi çok zor. Barış, Adrian, Vitek, Henrique, Cech gibi futbolcuların ise kadroya girmeye niyetleri ve daha doğrusu öyle ahım şahım çabaları yok. Yani eldeki hamur bu.

Transferde çok geç kaldılar. En azından son yapılan kamp dönemine yetiştirilmeliydiler. Bizde olduğu gibi Tüm Avrupa’da ligler başladı başlıyor. Bundan sonra alacağın futbolcu ya sorunlu olur ya da kulübü tarafından istenmeyen olur. Ama ben yine de Sadri başkandan umutluyum. Selçuk ve Burak gibi futbolcuların yerlerini dolduracak ve Trabzonsporluları ayağa kaldıracak bir veya iki yabancı bekliyorum. En azından umut ediyorum.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler