SİVAS HABERLERİ

SESOB Başkanı Köksal’dan, Basın Bayramı Mesajı

IHA
23.07.2015 - 16:16Son Güncelleme :

SESOB BAŞKANI BEŞİR KÖKSAL 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLAYARAK GAZETECİLERİN BAYRAMINI KUTLADI.

IHA

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, basının bir ülke için çok önemli olduğunu ifade ederek, tüm basın mensuplarının gününü kutladı.
24 Temmuz Basın Bayramı ve basında sansürün kaldırılışının 107’inci yıl dönümü nedeniyle açıklama yapan SESOB Başkanı Köksal , basının olmadığı bir ülkede demokrasiden ve insan haklarından asla söz edilemeyeceğini ifade etti.
Köksal, ”24 Temmuz 1908 tarihinin, basın çalışanları ile basın kuruluşlarının yanı sıra, sansürün kaldırılması ifade hürriyetinin sağlanması, basın tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. Kişilerin hak ve özgürlüklerini gerektiği şekilde yaşayabildiği toplumlarda, saydam ve demokratik bir rejimin gereği olarak Haberleşme Özgürlüğü son derece önemlidir. Görevini toplumsal değerle saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren özgür basın, demokrasinin en etkili güçlerinden biridir. Basın mensuplarına en iyi çalışma ortamı hazırlanmalı ve basın mensupları desteklenmelidir. Buna rağmen bu görevde çalışan basın mensupları, tüm sıkıntılara göğüs gererek haber yapmak ve kamuoyunu bilgilendirmek için işlerini yürütmeye devam etmektedir.dedi.
Köksal, konuşmasının devamında şunları kaydetti:
"Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte gücü ve etkinliği her geçen gün biraz daha artan basın kuruluşları, kişilerin her türlü sorunlarını dile getirmelerine ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini duyurmalarına imkan tanıyarak bir taraftan haberleşme özgürlüğünü sağlarken, bir taraftan da kamuoyu oluşturulmasına yardımcı olmaktadırlar. Basının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren medya çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden SESOB Başkanı Köksal’dan, Basın Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SESOB Başkanı Köksal’dan, Basın Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

  SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:59
  • Guneş
   06:38
  • Öğle
   12:28
  • İkindi
   15:32
  • Akşam
   17:57
  • Yatsı
   19:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı