Ege Haberleri

EGE

  Sesimizi duyan var mı?

  Mustafa OĞUZ / İZMİR (DHA)
  07.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TÜM-Bel Sen İzmir 1 No’lu Şube, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde çalışan üyelerinin Özel İdare’de süren toplu sözleşme süreci dışında bırakılmak istenmesini protesto etti.

   Kemeraltı girişinde toplanan sendika üyeleri adına açıklama yapan Şube Başkanı Yaşar Gül, yerel hizmet iş kolunda bulunan acil afet çalışanlarının kamu çalışanlarının en yoksul kesimini oluşturduğunu, hiçbir ek ödemesi olmayan bu kesimin ekonomik yönden çok zor durumda olduğunu söyledi.

  İl Genel Meclisi’nin geçen ay aldığı bir kararla acil afet çalışanlarının da özel idare personelinin yararlandığı haklardan ve toplu sözleşmeden yararlanmasının yolunu açtığını dile getiren Gül, “Ancak genelgeler, yargı kararları hiçe sayılarak acil afet çalışanları toplu sözleşme kapsamı dışına çıkartılmak isteniyor. Acil afet çalışanlarını bir nebze rahatlatacak düzenlemenin bir an önce yapılmasını istiyoruz” dedi.
  Vali Kıraç’ı, İzmir İl Genel Meclisi’nin aldığı kararı uygulamaya çağıran Gül, o zamana kadar mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı