ANKARA HABERLERİ

‘Ses’ veren kitaplık

Sultan ÇOĞALAN/AA
29.03.2016 - 15:40Son Güncelleme :

Milli Kütüphane Başkanlığı’nca yürütülen "Konuşan Kitaplık" uygulaması kapsamında, gönüllü okuyucular ile tiyatro ve ses sanatçıları tarafından seslendirilen 5 bin kitap, görme engellilerin hizmetine sunuldu.

Sultan ÇOĞALAN/AA

Milli Kütüphane Başkanı Zülfi Toman, "Sadece hikaye veya roman türlerini değil ayırt etmeksizin her türlü kitabı okuyoruz. Ayrıca, okuyucuların önemli kısmı üniversite veya meslek sınavlarına hazırlanan kişiler. Bu doğrultuda test kitapçıkları ve üniversiteye hazırlık kitapları da seslendiriliyor. Üniversite veya meslek sınavlarına giren engellilerin, seslendirilen kitaplar sayesinde sınavlarda yüzde 60'a yakın başarı gösterdiğini gözlemledik" diye konuştu. Toman, hizmetten yararlanabilmek için kişinin yüzde 40 görme engelli olduğunu kanıtlayan bir raporla başvurması gerektiğini, gerekli işlemlerin yapılmasının ardından ilgiliye verilen şifreyle kullanımın aktif hale getirildiğini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Ses’ veren kitaplık hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Ses’ veren kitaplık haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı