DİYARBAKIR HABERLERİ

SES Toplu İş Sözleşmesi İçin Basın Açıklaması Yaptı

IHA
29.07.2015 - 14:23Son Güncelleme :
IHA

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi, yaptığı basın açıklamasıyla, grev hakkının tanınmasını istedi.
SES Diyarbakır Şubesi’nce, toplu iş sözleşmesine ilişkin basın açıklaması yapıldı. Bu çerçevede, bir grup sağlık çalışanı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi önünde bir araya geldi. Grup adına açıklamayı okuyan SES Diyarbakır Şube Eş Başkanı Ramazan Kaval, taşeron şirketler aracığıyla mal ve hizmet alımını sonlandırılması gerektiği ve taşeron işçilerinin kadroya alınması gerektiğini ifade etti. Kaval, “Türkiye’nin de taraf olduğu ancak gereklerini yerine getirmediği Uluslararası Çalışma Örgütü’nün örgütlenme özgürlüğü ve grev hakkını düzenleyen 87 ve 98 nolu sözleşmeleri başta olmak üzere ifade ve örgütlenme özgürlüğü önündeki tüm engellerin ortadan kaldırılarak, özgür toplu pazarlık ve grev hakkının tanınmasını talep ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden SES Toplu İş Sözleşmesi İçin Basın Açıklaması Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SES Toplu İş Sözleşmesi İçin Basın Açıklaması Yaptı haberi güncellenecektir.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:47
  • Guneş
   06:23
  • Öğle
   12:15
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:46
  • Yatsı
   19:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı