Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ses kayıtlarını göndereceğim

  Hürriyet Haber
  30 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 30 Ocak 2011 - 00:58

  Ordu’ya gitmek üzere dün sabah özel uçakla Samsun Çarşamba Havaalanı’na gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, “MUSTAZAF-DER’le Hizbullah arasındaki organik bağı ispatlayan nitelikte bir yargı kararı var. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, “O yargı kararını Sayın Başbakan’ın alıp okumasını isterim. Ve sonra da milletvekillerini çağırıp Hizbullah’la nasıl ve hangi gerekçe ile işbirliği yaptıklarını da sormasını isterim” karşılığını verdi. “Elinizdeki ses kayıtlarını da açıklayacak mısınız?” sorusuna da, “Sayın Başbakan’a göndereceğim” diye yanıtladı.

  10 gün önce geldi

  Kılıçdaroğlu’nun, AKP ile Hizbullah arasındaki ilişkiye dair ses kayıtlarını Başbakan’a göndereceği açıklaması hakkında CHP kurmayları, şu bilgiyi verdiler: “Hizbullah ana davası sanıklarının tahliyesiyle birlikte başlayan tartışma sürecinde elimize bazı bant kayıtları ulaştı. Tahliyelerin hemen ardından, aralarında AKP’nin bölge belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri ile yapılmış olan 4 ayrı telefon görüşmesinin ses kaydı var. Kayıtlara göre AKP yöneticileriyle kimliği bizde saklı bir kişi arasında, ‘Tahliyeler ve AKP-Hizbullah ilişkisi’ ile ilgili bir görüşme yapılıyor. Adı bizde saklı olan kişi, AKP’lilere, ‘Neler oluyor oralarda? Tahliyeler sizi etkiler mi? Zaten seçimlerde de size destek olmasalardı kazanamazdınız değil mi? Kalabalık mitingler yapmışlardı oralarda’ gibi ifadeler

  Nazire yaptı
  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Samsun Çarşamba Havaalanı’nda davul ve zurna eşliğinde karşılandı. Fatsa İlçesi’nde AK Parti binasının önünde halka hitab ederken, AK Partililer bina pencerelerinden kendisini dinledi. Daha sonra Ordu’ya geçen Kılıçdaroğlu, 21 Ocak’ta DSP’den istifa eden Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun’a parti rozetini taktı.

  yöneltiliyor. AKP yöneticileri de, telefondaki kişiyi tanıyor olmalı ki, kullanılan ifadelere destek veriyor. Bu telefon kayıtları yaklaşık 10 gün önce bize ulaştı. Doğruluğunu araştırmamızın, konuşanların kimliklerini belirlememizin ardından kamuoyuna açıkladık. Bunlar AKP ve Hizbullah ilişkisini kanıtlıyor.”

  Kimyasını bozacağım

  Kılıçdaroğlu, Ordu’ya gelirken Ünye ve Fatsa’da vatandaşlara hitap etti. Daha sonra Ordu’da Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda 5 bin kişiye seslenerek, şunları söyledi: “AK Parti iktidardan gitmemek için yasa dışı işler yapan bir parti. Onların adaleti de yok kalkınması da yok. Adaleti ve kalkınması halk için değil kendilerini için. Başbakan’ın ‘CHP hep eleştiriyor. Projeleri yok’ diyor. Ben 41 tane projeyi kurultayda Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne koydum. Çık konuş bakalım. Projeleri ortaya koyunca panikledi. ‘Kaynağı nereden bulacaksın’ demeye başladı. Bu soruyu soran kişi Başbakan olamaz. Düzgün namuslu çalışırsan, bu ülkede kaynak var. Halkın iktidarında Başbakan’dan da, tayfasından da hesap soracağız. Halkın iktidarında yandaşlarını zengin eden değil, önce halkı zengin edeceğiz. Bölünmeyeceğiz, bir olacağız. Aynı kanala akan su gibi olacağız. Haramilerin iktidarını yıkmak bize nasip olacak. Söylemlerimizle, kararlılığımızla, dik duruşumuzla Recep Tayyip Erdoğan’ın ezberini bozduk. Senin ezberini bozdum, kimyanı da bozacağım.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı