Gündem Haberleri

  Ses cambazları coşturdu

  Hürriyet Haber
  20.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Müzik dünyasının ‘‘ses cambazları’’ olarak tanınan dört büyük DJ; David Morales, Frankie Knuckles, Lord G ve Satoshi Tomii, önceki gece İstanbul Millenium'da düzenlenen bir mix partisinde izleyicileri coşturdu. Johnnie Walker'ın düzenlediği House-Mix Tour kapsamında Türkiye'ye gelen DJ'ler, Hürriyet'e verdikleri özel röportajda, Türk Müziği'ni ‘‘enteresan’’ bulduklarını söylediler. Türkiye'ye ikinci kez gelen David Morales ve Frankie Knuckles, köklü bir tarihi olan İstanbul'dan ve gece kulüplerinden bir hayli etkilendiklerini de belirttiler.

  New York'ta yaşayan ünlü DJ'ler yaptıkları remiks çalışmalarıyla dünyanın en iyileri arasında yer alıyorlar. Michael Jackson, Diana Ross, Tina Turner, Janet Jackson, Whitney Houston, Mariah Carey ve Toni Braxton gibi pek çok ünlü isimle çalışan ve aynı zamanda yapımcılık da yapan David Morales ve Frankie Knuckles, dünya dans müzik sound'unu etkilediklerine inandıklarını söylediler. Dünyadaki house ve tekno ritmlerin sürekli değiştiğini vurgulayan Knuckles, ‘‘Her saniye yepyeni bir şey yakalanıyor. Farklı kültürlerin, farklı müziklerin çok etkisi var. Hepsini iyi bir remix'e çevirebilirsiniz. Bu tamamen sizin kulağınıza bağlı’’ dedi.

  Geçen yıl Burak Kut'la da bir çalışmanın hazırlıklarına başlayan Morales, Burak'la çalışmaktan keyif aldığını söyledi. Yaptıkları işten büyük heyecan duyduklarını ve zevk aldıklarını söyleyen DJ'ler, ‘‘Farklı ülkelerde insanlarını izleme şansına sahip olduğumuz için şanslı sayıyoruz kendimizi’’ dediler. Geleceğin sound'u ne olabilir sorusuna ise, ‘‘Tanrı bilir ne olacak, ama kesin karmaşık bir şey olur. Galiba elektronik sesler ağırlıkta olacak’’ diye cevap verdiler.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı