Servisler ikinci el otoda sınırlı bilgi verebiliyor

Hürriyet Haber
11 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 11 Ocak 1999 - 00:01

Okuyucumuz Eftal Yılmaz, satın alacağı Ford marka ikinci el otomobili Ford yetkili servisinde kontrol ettirdi. Yetkili servisten araçta hiçbir sorun olmadığının teyidini alınca da otomobili satın aldı. Ancak ne var ki otomobili kısa bir süre sonra arızalandı. Aracı başka bir servise götürdüğünde daha önce kaza yapmış olduğunu öğrendi. Bunun üzerine Ford Otosan yetkilileriyle görüşen okuyucumuz, yetkili servisin kendisine kaporta ile ilgili bilgi veremeyeceğini öğrendi.

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Ford Otosan yetkilileri, Yılmaz'ın satın alacağı aracın kaporta ve diğer aksamlarının kontrol edilmediğini belirterek, şu açıklamayı yaptılar:

‘‘Müşterimiz satın alacağı aracı servise götürmüş. Ancak bunu olması gereken titizlikten uzak, şifaen yapılan bir soruşturma niteliğinde yapmış. Servislerimiz, müşterinin isteğine bağlı olarak açtıkları iş kartında, aracın tüm aksamlarını inceleyerek araç için karar verebiliyorlar. Yetkili servisimiz Yılmaz'a aracın bakımının kendi bünyesinde muntazam yapıldığını belirtmiş. Aracın kaporta ve diğer aksamları bir işlem ve kontrole tabi tutulmamış. Böyle bir durumda personelimizin yapacağı bilgilendirme de, aracın daha önce servisimizde yapılan bakım kontrolleri ile sınırlı kalıyor.’’

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı