"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Serviscilerin yaptığına bakın

Bir öğrenci velisi yazıyor:

Okullar açıldı, kayıtlar hâlâ açılmadı ama servisler kayıt almayı tam gaz sürdürüyor. Hem de ‘taahhütlü’!.. “Çocuğunuzu evden okula okuldan eve servis götürsün, getirsin” diyorsanız bilin ki, Ankara’da bu sene peşin çalışıyorlar.
Geçen yıllarda her ay sonu zarflara, o aya ait servis ücretini koyar gönderirdik. Bu sene ise banka hesap numarasına peşin yatırılması ya da kredi kartıyla toplam bedelin tek seferde ödenmesi isteniyor.
Gerekçe enteresan; plakaya verdikleri 400 bin lirayı peşin ödediklerini söylüyorlar. Müşteriden peşin toplanan bedelle taksit taksit verilen hizmet; hayret doğrusu!..
Uygulama her yerde böyle mi acaba? Hastalık, nakil veya başka nedenle servisi bırakmak zorunda kalırsanız raporla ya da ‘evrakla’ belgelemenizi şart koşuyorlar yoksa para iadesi yapılmayacağını peşin peşin söylüyorlar! Servisçiler Odası ne yapıyor, ‘olan biten’den haberleri var mı?

Teşekkür

Çiğdem Mahallesinde evimizin yakınındaki Meral-Yaman Okay Parkı’ndaki tuvalet sorunu çözüldü. Park çevresindeki okulların da spor aktivitelerini ve beden eğitimi derslerini geçirdikleri ve bizlerin vakit geçirdiği parka Çankaya Belediyesi tuvalet getirerek bu sorunumuza çözdü. Sizin vesileniz ile Çankaya Belediyesi’ne teşekkür etmek istedim.
Mukaddes TAŞÇI

X