MERSİN HABERLERİ

Servisçilerin ’Korsan Taşımacılık’ Tepkisi

IHA
19.10.2015 - 13:41Son Güncelleme : 19.10.2015 - 13:42

MERSİN SERVİS ARAÇLARI İŞLETMECİLERİ ESNAF ODASI BAŞKANI NESİL AYDIN, ÇALIŞMA ALANI TURİZM VE YOLCU TAŞIMA OLAN 'D' YETKİ BELGELİ ARAÇLARIN, İLLEGAL YOLLARDAN PERSONEL VE ÖĞRENCİ TAŞIMACILIĞI YAPTIĞINI İLERİ SÜRDÜ.

IHA

Mersin Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Nesil Aydın, çalışma alanı turizm ve yolcu taşımacılığı olan ’D’ yetki belgeli araçların, kanun ve yasaları çiğneyip illegal yollardan personel ve öğrenci taşımacılığı yaparak, geçimini servis taşımacılığından sağlayan servisçi esnafının hakkını gasp ettiklerini ileri sürdü..
Aydın, yaptığı açıklama ile ’D’ yetki belgeli araçların kanun ve yasa dinlemeyip, araçlarını çok amaçlı kullandıklarını, illegal yollardan öğrenci ve personel taşımacılığı yaparak, servisçilerin ekmeğiyle oynadıklarını ve düzeni bozma gayreti içerisinde olduklarını iddia etti. Özelikle fabrikalar ve özel okullar gibi kurum ve kuruluşların yetki belgesi ihlali yapıp, ısrarla ’D’ yetki belgesi araçlarla öğrenci ve personel taşımacılığı yaptığının altını çizen Aydın, “Eğitim kurumlarındaki bu tutumu anlayamıyoruz. İlimizde tahdit kapsamına alınmış ’S’ plakaların haricinde hiçbir araç, öğrenci ve personel taşımacılığında yetki ve hak sahibi değildir. Herkes kendi işini yapsın, kimse servisçi esnafının ekmeğiyle oynamayı kendine hak görmesin” dedi.
’D’ yetki belgeli araçların servis taşımacılığı yapan üyelerinin korkulu rüyası olmasına göz yummayacaklarını kaydeden Aydın, Mersin Büyükşehir Belediyesi UKOME Daire Başkanlığı’nın ’D’ türü yetki belgeli araçlara güzergah izin belgesi tanzim etmeyerek, servisçi esnafının mağduriyetini önleme gayreti içerisinde olduğunu vurguladı. Aydın, “ Büyükşehir Belediyesi’ne bu haklı uygulamalarından dolayı 813 servisçi esnafımız adına teşekkürlerimizi iletiyoruz. Belediyemizin bugün olduğu gibi yarınlarda da üyelerimizin hak ve menfaatlerini koruma gayreti içerisinde olacaklarına inanıyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Servisçilerin ’Korsan Taşımacılık’ Tepkisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 13 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Servisçilerin ’Korsan Taşımacılık’ Tepkisi haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:02
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:33
  • Akşam
   19:10
  • Yatsı
   20:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı