Ege Haberleri

EGE

  Servisçilerin ihale eylemi

  Oktay ÇAYIRLI, (DHA)
  29.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Milas Dağ Arası Servis ile Servis Hizmet kooperatifleri üyeleri, köylerde taşımalı sistemle eğitim gören öğrenciler için yapılan ihalede mağdur edildikleri gerekçesiyle dün Şoförler Odası önünde toplandı. Şoförler, tepkilerini, alkışlarla ve araçlarının kornalarına uzun süre basarak gösterdi.

  Eylemciler adına konuşan Dağ Arası Servis Kooperatifi Başkanı Tevfik Uğur, şunları söyledi: "Daha önce araçlarımız TM plakalıydı. Öğrenci ve taşıma için S plakaya geçmemiz söylendi. Şimdi öğrenci taşıma ihalesi yapılıyor. Geçen yıl sadece S plaka sahipleri katıldı. Bu yıl TM plakalı araçlar da alınıyor. Biz buna itiraz ediyoruz. TM plakalı araçlar zaten şehir içinde ve yerleşim yerleri arasında taşımacılık yapıyor. Biz sadece servis taşımacılığı yapıyoruz. Her yere başvurduk, yine de ihaleye S ve TM plakalıların girmesine izin verildi."

  Yetkililer ne diyor

  Uğur, sürücüleri çarpıştırarak ihalenin ucuza getirilmek istendiğini öne sürdü, "Araç yetersizse öncelik S plakalara verilmeli. Daha sonra diğer araçlara izin verilmeli" dedi, ihaleye girmeyeceklerini, idari yargıya başvuracaklarını söyledi.

  Alkışlar ve kornalarla seslerini duyurmaya çalışan şoförler, Atatürk Bulvarı’ndaki Atatürk Anıtı önüne araçlarının anahtarlarını bıraktı.

  Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, 2009-2010 eğitim döneminde 133 okul ve yerleşim yerinden yaklaşık 3 bin 246 öğrencinin taşıma kapsamına alındığını, 180 işgünü taşıma işi yapılacağını belirtti, "Geçen yıl İl Trafik Komisyonu S plakalarına öncelik vermişti. Bu yıl herkesin ihaleye katılabileceğini bildirdi. Vergi numarası olan herkes ihaleye girebilir. 230 araç için ihale yapılacak" dedi. Kaymakam Şahin Aslan ise, "İhaleye girecek olan sayı yetersizse bunun giderilmesi için böyle bir karar alınmış olabilir. Konu hakkında yasalar ne diyorsa o uygulanır. Yetki de valiliktedir" diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı