Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Servis ücretleri en az 140 lira

  AA
  11 Eylül 2013 - 15:03Son Güncelleme : 11 Eylül 2013 - 15:08

  2013-2014 eğitim-öğretim yılında, İstanbul'da servis taşıma ücretleri, veliler ve taşımacılar arasında pazarlık usulüyle belirlenebilecek. Okul servislerinin taban ücreti 140, tavan ücreti ise 345 lira olarak belirlendiği bildirildi.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) okul servislerindeki taban ve tavan ücretleri belirlediği belirtildi. UKOME'de gerçekleştirilen toplantıda, bu yıl ilk defa hayata geçirilecek bir uygulama kararının alındığına işaret edilen açıklamada, "Veliler, kendi servis aracını konfor, güvenlik ve ücret yönünden seçebilecek. Öğrenci velilerine, okulda stant kuracak taşımacı esnaf ve şirketlerle pazarlık yapma hakkı getirildi. Taşıma sözleşmeleri, sadece veliler ile taşımacılar arasında yapılacak. Velilerin ödeme dengesini zorlamadan, esnafın gelir düzeyine katkı sağlayacak bir artış düşünüldü" ifadelerine yer verildi.

  Açıklamada, okul servislerinde taban ücretin 140 lira, tavan ücretin ise 345 lira olarak belirlendiği, 25 kilometreye kadar mesafelerde ücretin en fazla 345 lira olacağı, artan her kilometrede de servis ücretine 3 lira ekleneceği bildirildi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı