"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Servis ücretleri

Doğa Koleji Ankara İncek’teki okuluna kayıt yaptırırken o kadar güzel karşılandık ki çok şaşırtmışlardı bizi.

 Fakat okul açıldığı gün kabusa döndü, “Bir takım sıkıntılar olabilir” dedim ama artık susamadım ve benim gibi şikayetçi olan onlarca kişi adına size yazmak istedim.
Okulun anlaşmalı servis şirketi Ayder Tur, Ankara Valiliği’nin belirlediği fiyatların nerdeyse iki katı ücret istiyor. Biz bunun okul yönetimine pahalı olduğunu söylediğimizde yapacakları birşey olmadığını yani mecbur olduğumuzu tatlı dille bize anlatmaya çalıştılar. Servis şirketi de Doğa Koleji’nin aslında İstanbul’dan bir firmayla anlaştığını, kendilerinin taşeron olduğunu fiyatları onların belirlediğini söyledi. Herhalde burayı İstanbul sandılar. Gerçi buna Ankara’da ‘dur’ diyecek yönetici olmazsa daha fazlasını yaparlar.
Ankara’da fiyat tarifesini belirleyen yöneticiler seneye uğraşıp da tarife hazırlamayın İstanbul’dan fotokopi alın yada bu zahmet olaya bir müdahale edin. O kadar para verip koleje yazdırıyoruz hakkı budur biliyoruz, fakat ücreti belli olan bir şeyin iki katını da (mecburen) verirsek helâlini siz düşünün..
Gizem ÇİLER

Hep kavga çıkıyor

Çankaya’da Yukarı Dikmen Mahallesi’nde ikamet etmekteyim. Burada sabahları Tapu Kadastro Kavşağı’nda bir trafik problemi var. Araçlar tek sıra giderek Turan Güneş Bulvarı’na ulaşıyor. Uzayan kuyruklar sonucu yan yollardan gelip çift şerit oluşturan araçlardan dolayı her sabah kavga çıkıyor. Bugün (dün) Yukarı Dikmen Muhtarlığı’na uğrayıp şikayetimi dile getirdim. Muhtarımız Valilik, Trafik Şube Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Belediyesi’ne başvuru yaptığını ama bir sonuç çıkmadığını bildirdi.
Burada sabah uzun uzadıya kuyruklar oluşuyor. Ters yönden karşı yola geçenler daha neler neler... En azından iki araç geçecek şekilde düzenlenirse kavga gürültü çıkmaz.
Gonca YASA

KISA KISA...
 
- ÇANKAYA Belediyesi’nin ‘Yeni Toplumcu Belediyecilik’ anlayışı ile hayata geçirdiği 1000 Çocuk Korosuna katılmak isteyen 7-12 yaş arası çocuklar 1 Ekim tarihine kadar Çankaya Belediyesi’ne bağlı 20 TODAM merkezine ve Çankaya Belediyesi Maltepe Yerleşkesi 1000 Çocuk Korosu birimine yapılabilir. (229 67 52, 431 00 79 ve 0 549 442 40 28)

- KEÇİÖREN Kütükçü Ali Bey Caddesi’nde ASKİ’nin ‘su borusu’ çalışması ne olacak. Bütün yaz durdular, 50 metre bile ilerlemeyen bir çalışma oldu, okullar açıldı trafik felç...
M. Y.

X