« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Servet'in adı spor salonuna verildi

Mersin'de gelecek yıl yapılacak Akdeniz Oyunları ile ilgili hazırlıklar sürdürülürken, 7 bin 500 kişi kapasiteli yapılan spor salonuna, 2012 Londra Olimpiyatları'nda şampiyon olan milli tekvandocu Servet Tazegül'ün adı verildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İbrahim İlhami Koç, olimpiyatların önemine işaret ederek, bu organizasyonda alınan derecelerin Türkiye için gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Başarılı milli sporcuları onore etmek istediklerini belirten Koç, şöyle konuştu:
“Akdeniz Oyunları kapsamında Mersin'de çok önemli tesislerin inşaatı sürüyor. İnşaatlar tüm hızıyla sürerken tesislere de isim arayışlarımız devam ediyor. Yapılan çalışmalar neticesinde merkez Yenişehir ilçesinde inşaatı devam eden 7 bin 500 kişilik spor salonuna, 2012 Londra Olimpiyatları'nda tekvando erkekler 68 kiloda şampiyon olan milli sporcu Servet Tazegül'ün adı verildi.”

Koç, salona Tazegül'ün adının verilmesini çok önemsediklerini belirterek, “Bu salon Akdeniz Oyunları sırasında binlerce kişi tarafından ziyaret edilecek. Yapılacak canlı yayınlar sayesinde salonun adı dünyaya duyurulacak. Bu sayede başarılı sporcularımızın reklamını ve tanıtımını da yapmış olacağız” diye konuştu.

“Tazegül, örnek olacak”

Organizasyonun ardından salonda yeni sporcuların yetiştirilmesi için çalışmalar yapılacağını dile getiren Koç, şunları kaydetti:
“Servet Tazegül'ün adını taşıyan salonlarda yeni olimpiyat şampiyonları yetiştirilmesi için çabalayacağız. Çünkü Tazegül, Türk sporu için güzel bir örnek. Yeni neslimiz, Tazegül'ü hep anacak ve onun başarılarını kendilerine referans olarak görecek. Yapılacak tüm bu çalışmalar sayesinde inanıyorum ki, önümüzdeki yıllarda olimpiyatlardan daha fazla madalya alabilen bir ülke haline geleceğiz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz