Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Servetimi kocam için harcayacağım

  Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS, (DHA)
  17 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 17 Ağustos 2009 - 01:57

  Tatile geldiği Dalaman’da, kesinleşmiş insan kaçakçılığı suçundan tutuklanarak cezaevine konulan gurbetçinin suçsuz olduğuna inanan Hollandalı eşi, 4 avukat tuttu.

  Tüm servetini harcamaya hazır olduğunu söyleyen 2 çocuk annesi kadın AİHM’ye başvurdu.

  İNSAN kaçakçılığı suçundan hakkında kesinleşmiş 2 yıl hapis cezası olduğu gerekçesiyle Hollanda’dan ailesiyle tatil için geldiği Dalaman Havalimanı’nda yakalanıp cezaevine konulan Mustafa Koler’in eşi Yolanda Koler, hukuk savaşı başlattı. Hollanda’daki bir cam fabrikasında 11 yıldır işçi olarak çalışan Mustafa Koler (35), 7 Ağustos’ta eşi Yolanda (35), kızları Sema (9) ve Lara Koler (6) ile tatilini geçirmek için uçakla memleketi Muğla’ya geldi.

  2 yıl hapis cezası var

  Koler, Türkiye’ye ayak basar basmaz Dalaman Havalimanı’nda, hakkında insan kaçakçılığı suçundan kesinleşmiş 2 yıl hapis cezası olduğu gerekçesiyle yakalanıp, cezaevine gönderildi. Yolanda Koler, eşinin kimlik bilgilerini kullanan başka biri nedeniyle suçsuz yere cezaevinde yattığını ileri sürerek, kurtarmak için harekete geçti. Yolanda Koler, suç tarihinde, eşinin çalıştığı fabrikada olduğunu ve kullandığı tüm izinleri içeren belgeleri getirterek, Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’na delil olarak sundu. Ancak savcılık belgeleri resmi evrak olmadığı için delil olarak kabul etmedi. Bunun üzerine Yolanda Koler, 2’si Hollanda’da olmak üzere 4 avukat tutarak, eşinin suçsuz yere cezaevinde tutulduğu gerekçesiyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvurdu. Yolanda Koler, eşini kurtarmak için gerekirse tüm servetini harcayacağını söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı