'SERVET'E KONDU

hurriyet.com.tr
10 Ağustos 2012 - 15:17Son Güncelleme : 10 Ağustos 2012 - 17:48

2012 Londra Olimpiyatları'nda erkekler 68 kiloda altın madalya kazanan tekvandocumuz Servet Tazegül, büyük bir servete kondu. Tazegül, 1.3 milyon liradan fazla para alacak.

Olimpiyatlarda Türkiye'nin gururu olan ve tek altın madalyayı kazandıran milli tekvandocumuz Servet Tazegül, büyük bir servetin sahibi olacak.

Hürriyet SERVET TAZEGÜL OLİMPİYAT ŞAMPİYONU

Olimpiyatlara katılan her sporcu gibi kendisine de 60 cumhuriyet altını verilen Tazegül, aldığı madalya karşısında ise tam 2 bin cumhuriyet altını ile ödüllendirilecek. Bir cumhuriyet altınının 640 lira olan fiyatı baz alındığında 2 bin 60 adet altının karşılığı 1 milyon 318 bin liraya ulaşıyor.

Olimpiyatlarda gümüş madalya kazananlara 1500, bronz madalya kazananlara da 1000 cumhuriyet altını verilecek.  

Buna göre, grekoromen güreşte 120 kiloda bronz madalya kazanan Rıza Kayaalp'in eline de toplamda 1.060 altınla 690 bin lira geçecek.

BAKAN AÇIKLAMIŞTI

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, olimpiyatlardan önce yaptığı açıklamada, "Madalyalar için gençliğini ortaya koyanların ekonomik beklentileri karşılanmalı. Yola çıkarken hazırlıkları olsun diye 181 kişilik kafilemizdeki her bir sporcumuzun hesabına 60 cumhuriyet altını karşılığı ödeme yaptık. Altın madalya alan da 2 bin cumhuriyet altını kazanacak" ifadesini kullanmıştı.


TÜRKİYE'NİN 'SERVET'İ - Foto Galeri

MADALYA TÖRENİNDE İLK KEZ İSTİKLAL MARŞI

BAKAN KILIÇ: ALTIN GİBİ BİR DELİKANLI

SERVET TAZEGÜL GURURUMUZ OLDU / WEB TV


Hürriyet AĞLAYA AĞLAYA ÇALIŞTI ANNESİ İÇİN KAZANDI

MÜCADELEDEN FOTOĞRAFLAR


Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı