Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Servet Yardımcı UEFA Yönetim Kurulu üyeliğine aday gösterildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Birinci Başkanvekili Servet Yardımcı, UEFA Yönetim Kurulu üyeliği adayları arasında yer aldı. Öte yandan bu yıl görev süresi dolan UEFA Birinci Asbaşkanı Şenes Erzik, yönetim kurulundaki yerini başka bir isme devredecek.

AA
SON GÜNCELLEME

UEFA'dan yapılan açıklamada, yönetim kurulundaki 7 kişilik üyelik kontenjanı için 12 isimden oluşan aday liste duyuruldu.

Yönetim kurulu üyeliği aday listesinde, Servet Yardımcı'nın yanı sıra Sandor Csanyi (Macaristan), Peter Gillieron (İsviçre), Fernando Gomes (Portekiz), Yngve Hallen (Norveç), Trefor Lloyd Hughes (Galler), Borislav Mihaylov (Bulgaristan), Campbell Ogilvie (İskoçya), Davor Suker (Hırvatistan), Grigoriy Surkis (Ukrayna), Geir Thorsteinsson (İzlanda) ve Angel Maria Villar Llona (İspanya) bulunuyor.

2015-2019 yıllarında görev alacak 7 ismin belirleneceği UEFA Yönetim Kurulu üyeliği seçimleri, 24 Mart'ta Avusturya'nın başkenti Viyana'nın evsahipliği yapacağı UEFA Kongresi'nde gerçekleştirilecek.

Diğer yandan, bu yıl görev süresi dolan UEFA Birinci Asbaşkanı Şenes Erzik, yönetim kurulundaki yerini başka bir isme devredecek. Şenes Erzik'in dışında üyelik sürelerini tamamlayan Sergey Fusenko (Rusya) ve Mircea Sandu (Romanya) da seçimde yer almayacak. Angel Maria Villar Llona, Grigoriy Surkis, Borislav Mihaylov ve Peter Gillieron ise görev süreleri dolmasına karşın üyeliklerini sürdürebilmek için seçime katılacak.

UEFA Başkanlığı için tek aday konumundaki Michel Platini ise bir dönem daha görevine devam edecek.Bunları da Beğenebilirsiniz