« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Servet Tazegül bronzda kaldı

17. Akdeniz Oyunları'nda 68 kilo yarı final karşılaşmasında İspanyol Daniel Quesada Barrera'ya 12-7 yenilen olimpiyat şampiyonu Servet Tazegül, bronz madalyada kaldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Edip Buran Spor Salonu'nda yapılan mücadelelerin üçüncü gününde erkekler 68 kilo yarı final maçında, olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu Servet Tazegül ile gençler dünya şampiyonu Daniel Quesada Barrera karşılaştı. Mücadele boyunca atak bir görüntü sergileyen Servet, ilk raundda 4-0 öne geçti ancak İspanyol teknik heyetin itirazı hakemler tarafından kabul edilerek milli tekvandocunun 4 puanı silindi.

İlk raundu 2-1, ikincisini 8-2 geride tamamlayan Servet, son iki dakikalık final bölümünde ise 12-4 geriye düştü. Bu dakikadan sonra maçı çevirmek için ekstra gayret sarf eden Servet Tazegül, önce skoru 12-7'ye getirdi. İspanyolların itirazı sonucunda Servet'in aldığı 3 puan yeniden silindi. Seyircilerin de desteğiyle puan almak için atak yapan Servet, bu kez de durumu 12-10 yaptı ama yine yapılan itiraz sonucunda milli sporcunun 3 puanı geri alındı. Servet'in toplamda 10 puanının silindiği karşılaşmayı, İspanyol Barrera 12-7 kazandı.

Karşılaşma sonucunda salonda bulunan seyirciler Servet Tazegül'e destek verirken, İspanyol sporcu ve hakem heyetine tepki gösterildi.

Yaprak Eriş ve Feyyaz Yazıcı'dan bronz madalya

Öte yandan kadınlar artı 67 kiloda tatamiye çıkan milli sporcu Yaprak Eriş, olimpiyat şampiyonu Sırp tekvandocu Milica Mandic'e 6-2 yenilerek, bronz madalyada kaldı.

Yarı final müsabakaları sonucunda kadınlar artı 67 kiloda Sırp Milica Mandic ve Fransız Maeva Mellier, erkekler 68 kiloda İspanyol Daniel Quesada Barrera ile İtalyan Claudio Treviso finale yükseldi.

Erkekler judo 100 kiloda ise  milli sporcu Feyyaz Yazıcı, bronz madalya kazandı. Mersin Üniversitesi Spor Salonu'ndaki müsabakaların son gününde 100 kilo erkekler finalinde Mısırlı sporcu Ramadan Darwish ile Bosna Hersekli judocu Amel Mekic tatamiye çıktı.  Rakibini yenen Darwish altın madalyaya uzanırken, Bosna Hersekli sporcu Mekic ise gümüş madalyada kaldı.

Kategorinin bronz madalyalarını ise Tunuslu Anis Ben Khaled'i yenen milli judocu Feyyaz Yazıcı ile Cezayirli rakibi Ahcene Assam'ı yenen İtalyan Vincenzo D'Arco aldı.

Bir bronz da  Belkıs Zehra'dan

17. Akdeniz Oyunları'nda kadınlar judo artı 78 kiloda milli sporcu Belkıs Zehra Kaya, bronz madalya kazandı.

Mersin Üniversitesi Spor Salonu'ndaki müsabakalarda artı 78 kilo finalinde Lucija Polavder ile Tunuslu sporcu Nihel Chikhrouhou tatamiye çıktı. Rakibini yenen Sloven sporcu altın madalyanın sahibi olurken, Tunuslu judocu gümüş madalya aldı.

Yarı final maçında Belkıs Zehra Kaya, İspanyol Sara Alvarez Folgueiras'la karşılaştı. Rakibini yenen Kaya, Türkiye'ye bronz madalya kazandırdı.

Diğer bronz madalya mücadelesinde ise Bosna Hersekli Larisa Ceric, Cezayirli rakibi Sonia Asselah'ı mağlup etti.
Bunları da Beğenebilirsiniz