UŞAK HABERLERİ

Servet Kuş: “1 Kasım Sonrasında Da Vaatler Yerine Gelecek”

IHA
05.10.2015 - 10:02Son Güncelleme : 05.10.2015 - 10:03

Ak Parti Uşak İl Başkan Vekili Servet Kuş'un açıklaması

IHA

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan seçim beyannamesini değerlendiren AK Parti Uşak İl Başkan Vekili Servet Kuş, “AK Parti olarak 2002’den önce ne söz verdiysek yerine getirdik ve 1 Kasım’dan sonra tekrar göreve geldiğimizde, bu sözlerin hepsi yerine gelecek. Ekonomik istikrar ve huzur için çalışmaya ve milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
AK Parti Uşak İl Başkan Vekili Servet Kuş, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün açıkladığı seçim beyannamesinin toplumun bütün kesimlerini kuşattığını ve temel sorunlara çare olacağını söyledi. Partisinin asgari ücretle ilgili bin 300 TL’lik sözünün önemli olduğunu belirten Servet Kuş, “Ekonomide istikrarı sağlayan ve 13 yıl boyunca ülkeyi en iyi şekilde yöneten AK Parti, önümüzdeki dönem asgari ücretle ilgili çok önemli bir düzenleme yapacak. Bin 300 TL’yi taban fiyat olarak belirledik ve yapılan işin tehlike sınıfına göre de verilen ücret kademe kademe yükselecek. Bu noktada, yine ayakları yere basan ve insanlarımıza yapılabilecek en iyi seçeneği partimiz sundu” dedi.
AK PARTİ DÖNEMİNDE EV SAHİBİ OLMAK DAHA KOLAY
Partisinin TOKİ’ler aracılığıyla kira öder gibi konut edinme imkanı tanıyan ve 7 Haziran öncesinde düşük olan konut kredileri ile vatandaşa farklı seçenekler sunan politikaları hayata geçirdiğini hatırlatan Servet Kuş, “2002’den önce memur, işçi veya çalışan bir ev sahibi olmak için ancak yıpranma parasını bekliyor ve aldığının üzerine biraz da borçlanarak ev sahibi olabiliyordu. AK Parti döneminde TOKİ’ler on binlerce konut inşa etti ve düşük banka faizleri ile de ev sahibi olmak çok daha kolaylaştı. Partimiz, herkesin kendi evinin olması için çok önemli ve devrim niteliğinde bir projeyi daha hazırladı. Ev almak için konut hesabı açan ve yüzde 25 peşinat biriktirenlere yüzde 15 konut edinme desteği sağlanacak” diye konuştu. Emekliler için de TOKİ aracılığıyla konut edindirme imkanı oluşturulduğunu belirten Servet Kuş, ayda 250 TL bedelle toplam 240 taksitte ödemenin sağlanacağını dile getirdi.
KADIN VE GENÇ GİRİŞİMLERE FIRSATLAR
Kadınların istihdamına büyük önem verdiklerini kaydeden Servet Kuş, 13 yıllık AK Parti iktidarında hayata geçirilen mikro kredinin kapsamının genişletildiğine değindi. Yeni dönemde kadın girişimciye 100 bin TL’ye kadar kredi kullandırılacağını anlatan Servet Kuş, şöyle devam etti: “Kendi işini kurmak isteyen gençlerimiz için de proje karşılığında 50 bin TL’ye kadar karşılıksız nakdi destek sağlanacak. En önemlisi yeni bir iş kurmak veya geliştirmek isteyenlere de 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi verilecek. Hükümetimiz ilk kez işe giren gençlerin maaşlarını da 1 yıl boyunca karşılayacak. Son yıllarda hayatın vazgeçilmezi haline gelen internet erişimi gençlere ücretsiz olarak sunulacak”.
EMEKLİLERE YILLIK İLAVE ZAM
Tüm emeklilere yıllık ilave bin 200 TL verileceğine işaret eden Servet Kuş, “Esnafa 30 bin TL faizsiz kredi desteği, yemde ve gübrede KDV’nin kalkması, taşeronluk çerçevesinde asıl işlerde çalışanların kamuda istihdam edilmesi, yeni bir Anayasa, yoksuzluklarla mücadele, parti içi ve dışı demokrasinin güçlendirilmesi ve toplumdaki tüm inançlara mensup kişilere çeşitli hakların verilmesi yapacağımız çalışmaların sadece bir kaçı. AK Parti olarak 2002’den önce ne söz verdiysek yerine getirdik ve 1 Kasım’dan sonra tekrar göreve geldiğimizde bu sözlerin hepsi yerine gelecek. Çünkü beyannamemiz, tecrübeli ve devlet yönetimini bilen bir ekip tarafından hazırlandı. Türkiye’de ekonomik istikrarın devamı ve toplumun huzuru için çalışmaya ve milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Servet Kuş: “1 Kasım Sonrasında Da Vaatler Yerine Gelecek” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 10 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Servet Kuş: “1 Kasım Sonrasında Da Vaatler Yerine Gelecek” haberi güncellenecektir.

UŞAK İLÇELERİ
  UŞAK NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:04
  • Guneş
   06:42
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   16:33
  • Akşam
   19:10
  • Yatsı
   20:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı