« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Servet Çetin'in sıkıntısı başka"

Galatasaray ve Milli Takım’ın başarılı defans oyuncusu Servet Çetin’in menajeri Mithat Halis, tecrübeli oyuncunun sakatlıktan tam olarak kurtulmadan oynamanın sıkıntılarını yaşadığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Halis, “Servet, Real Madrid’le yapılan hazırlık maçında bir sakatlık geçirdi. Erken oynaması istendi. Ligde ve milli takımda oynadı. Zaten kasığında problem vardı; ödem tamamen geçmedikten sonra oynamaması gereken 2-3 maç oynadı. Servet gibi oyuncular fizik olarak geriye düştükleri zaman vücudun tekrar ısınması zor olur. Fiziksel özelliklerini göz önünde bulundurduğumuzda asla Gökhan Gönül ya da Sabri ile kıyaslayamazsınız. Fizik yapısı küçük olan kas yapılarında geriye dönüşler hızlı olabiliyor” dedi.

CİMBOM RENKTAŞINA ACIMADI: 2-0

POZİSYON HATASI YAPMAMALIYDI

Gaziantepspor maçındaki pozisyona da değinen Halis, “Hocaları eleştirmek için söylemiyorum; ama Servet gibi oyuncular, sakatlığı tam olarak geçmediği için bazı maçlarda 5-10 dakika oynatarak, 90 dakikaya hazırlanabilirdi. Böyle düşünüyorum. G.Antepspor maçında, Gökhan sakatlanınca hemen oyuna girdi. Hazır değildi. Daha önceden Servet’in hazırlanmış olması gerekiyordu. Bu şekilde oyuna girince Servet pozisyon hatası yaptı. Fakat ne olursa olsun Servet gibi bir oyuncunun pozisyon hatası yapmamış olması gerekirdi. Kale ile rakibinin arasına girmesi gerekirdi. Ne olursa olsun bunu yapmalıydı. Fakat orada sol bek yoktu; Servet’in oradaki açığı da kapatmak istedi; ayrıca Servet birkaç haftadır, Ujfalusi ile birlikte oynamıyor; bu nedenle Servet’in daha önceden belirli bir süre oynatılması gerekirdi; ancak buna karşın Servet gibi bir oyuncunun böylesine bir pozisyon hatası yapmamış olması gerekirdi” diye konuştu. 

ALMANYA MAÇINDAKİ GOL NEDENİYLE ELEŞTİRİLMESİ ÇOK YANLIŞ, ÇALIM YEMEYEN FUTBOLCU VAR MI?

Mithat Halis, “Milli Takım’da da ‘pat diye’ Almanya maçında oynatıldı. Almanya maçında Servet çalım yedi diyorlar. Yiyecek tabii ki futbolcu çalım yemez mi? O futbolcuyla Servet’i karşı karşıya bırakmayacaksın. Orta saha mı var; orta saha yoktu. Eğer orta saha oyuncuları ilk müdahaleyi yapmazlarsa; dünyanın en iyi defans oyuncularını getirseniz Almanları durduramazsınız” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz