« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Serumla ayıldılar

Güçlü rakibine evinde 5 yıl sonra mağlup olan bordo mavililerde sonuca üzülen bazı yöneticilerin maçtan sonra hastaneye giderek serum tedavisi gördükleri öğrenildi. Yönetim, Ziya Doğan’dan acilen rapor istedi.

Yunus Emre SEL/DHA
SON GÜNCELLEME
FIRTINA gibi başladığı ve ilk 6 dakikada 2-0 öne geçtiği maçta Beşiktaş’a 3-2 yenilen Trabzonspor karıştı. Güçlü rakibine Avni Aker Stadı’nda 5 yıl sonra mağlup olan bordo mavililerde yönetim, yapılan sert eleştirilerin ardından teknik direktör Ziya Doğan’dan detaylı bir rapor isterken fenalaşan bazı yöneticilerin maçtan sonra hastaneye giderek serum taktırdıkları öğrenildi.

Tüm umutlarını Beşiktaş galibiyetine bağlayan Trabzonspor, önceki gün yaşadığı şoku üzerinden atmaya çalışırken, yönetim maçtan sonra acil olarak toplandı.

Devam kararı alındı

Bazı yöneticilerin, teknik direktör Ziya Doğan’ın istifasını vermesi gerektiğini belirtirken kulüp başkanı Nuri Albayrak’ın, "Hocamızın arkasında durmalıyız" demesi üzerine bazı yöneticiler de, "İstikrar, istikrar ama bir yere kadar" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Yapılan mini toplantı sonrası tek suçlunun Ziya Doğan olmadığı görüşüne varılırken Nuri Albayrak, yöneticilerden biraz daha sakin olmalarını istedi. Tüm zorluklara rağmen aralık ayının sonuna kadar "devam" kararı alan yönetim, çok sesliliği dışarı vurmama yönünde görüş birliğine vardı.

Sayitoğlu: Şaşırdık

Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, 2-0 öne geçtikleri maçta nasıl mağlup olduklarına hala anlam veremediğini belirterek, "Bizim üçüncü, dördüncü golü atmamız gereken bir anda ne olduğunu anlamadık ama bir anda sahamızdan çıkamadık. Sonra peş peşe yediğimiz gollerle mağlup olduk. Hakem Rüştü’yü ihraç ettikten sonra daha farklı olabilirdi ama olmadı. Hakem çok basit şeylere olmadık anlarda fauller çaldı. Onlarla yıldızımız barışmıyor bir türlü. Şu ana kadar 9 haftalık periyotta oynadığımız futbol bizi memnun etmiyor. Seyirci olsa belki çok daha farklı olabilirdi. 2-0’ken avuçlarının içine aldığın üç puanı kaybetmek tabi ki bizi derinden üzdü" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz