ANTALYA HABERLERİ

Sertifikalı Tohum Satışlarına Yoğun İlgi

IHA
05.10.2015 - 18:26Son Güncelleme :

KORKUTELİ'DE SERTİFİKALI TOHUM SATIŞLARI BAŞLADI. (ADEM DURMAZ- ANTALYA-İHA)

IHA

Korkuteli Ziraat Odası Başkanlığı, Korkuteli’de sertifikalı tohum satışlarına devam ediyor.
Korkuteli Ziraat Odası Başkanı Musa Fikri Büyükçetin, çiftçilere yeni ekim döneminde sertifikalı tohum kullanmaları konusunda uyarıda bulundu.
Oda olarak Sladoran arpa tohumu, Tarım 92 arpa, Kızıltan buğday, Bezostaja buğday satışlarının devam ettiğini ifade eden Büyükçetin, “Çiftçilerimizin birçoğu yıllardır aynı tohum üzerinden ekim yapıyorlar. Buda yüksek verimi ve kaliteyi düşürüyor. Bu açıdan sertifikalı tohum ekmeleri halinde daha kaliteli ve yüksek verim elde edebilirler. Bir dekar araziye çiftçi kendi tohumundan 26-27 kiloya kadar ekim yapılırken, sertifikalı hububat tohumluktan 20-22 kilo ekilmektedir” dedi.
Çiftçinin yeni ekime başlamadan önce mutlaka Ziraat Odası Mühendisleriyle fikir alış verişinde bulunmaları gerektiğini vurgulayan Büyükçetin, “Çiftçimiz ekim yapmadan önce mutlaka ziraat odamıza uğrayarak ziraat mühendislerimizden ekim hakkında gerekli bilgi alabilirler. Çiftçilerimizin hangi tarlaya hangi tohumu, dekar başına kaç kilo tohum atılması gerektiğini ve hangi derinlikte ekilmesi gerektiği konularına bilgi alabilirler” diye konuştu.
Hafta sonu 45 Ton sertifikalı Tarım 92 Arpa tohumu satan Ziraat Odası Başkanlığı, bu rakamı 200 tona çıkarmayı hedefliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Sertifikalı Tohum Satışlarına Yoğun İlgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 18 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sertifikalı Tohum Satışlarına Yoğun İlgi haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  16:18
 • Akşam
  18:47
 • Yatsı
  20:02
Sayfa Başı