İZMİR HABERLERİ

Sertifikalı pastacılar geliyor

DHA
24.10.2017 - 10:52Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Şekerciler ve Pastacılar Odası, Karabağlar Halk Eğitim Merkezi, Karabağlar İŞKUR hizmet merkezi ortaklığıyla ve İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İESOB) katkılarıyla düzenlenen İş Garanti Pastacılık Kursu'nda başarılı olan 36 kursiyere sertifikaları törenle verildi.

Törene katılan İESOB başkanı Zekeriya Mutlu, Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası yöneticileri, İŞKUR ve Milli Eğitim ilçe müdürlükleri temsilcileri ile çok sayıda oda başkanı başarılı kursiyerlere sertifikalarını verdi. Törende 3. Dönem kurs mezunlarından Ebru Anar'ın, Mengen Ulusal Aşçılık yarışmasında altın, The Best Of Sugar Art İzmir yarışmasında ise bronz madalya kazandığı açıklandı. Kurslara 2014 yılında başladıklarını hatırlatan İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası Başkanı Hamdi Yapıcı, "Şimdiye kadar 193 kişiye belge verdik. Bu kursun beşincisini yapıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde altıncı kursu düzenlemek üzere müracaatları aldık. Sınıf sayısı sebebiyle, 36 kişi alabildiğimiz kursa 650 kişi müracaat etti. Demek ki doğru bir iş yapıyoruz. O nedenle bu kursları geliştirerek sürdürmek istiyoruz" diye konuştu.  Dünyanın bir numaralı sorununun işsizlik olduğuna dikkat çeken İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ise, "İzmir'de işsizlik oranı daha yüksek.  Bu sebeple İzmir Esnaf Teşkilatına daha çok görev düşüyor. Çocuklarımızı mesleki eğitime yönlendirmeliyiz. İnovasyonu ve teknolojiyi önemsemeli, yenilikçi usta esnaf sanatkar yetiştirmeliyiz Sadece pasta sektöründe değil diğer meslek alanlarında da  gençlere yön vermeliyiz. Ne iş olursa yaparım devri kapandı. İyi bir ustayım,  iyi bir pastacıyım demelisiniz. İşinizi özenle yapmalısınız. Verdiğimiz belgeyi iyi değerlendirip başarılı birer esnaf sanatkar olmalısınız' dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sertifikalı pastacılar geliyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı