MUĞLA HABERLERİ

Sertifikalı kadın girişimci yöneticileri geliyor

DHA
25.04.2017 - 19:36Son Güncelleme :
DHA

 

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) Bodrum'da, "Kadın Girişimci Yönetici Okulu" adı altında eğitimler verdi. Düzenlenen Kadın Girişimci Yönetici Okulu'ndaki bir ay boyunca süren toplam 50 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan 92 kadına törenle sertifikaları verildi. 
Bodrum Ticaret Odası (BODTO) işbirliğiyle düzenlenen eğitimlere 92 kadın katıldı. 50 saatlik eğitimi tamamlayan kadınlara, bugün düzenlenen törenle sertifikaları dağıtıldı. Sertifikaların dağıtımı için düzenlenen törene BODTO Başkanı Mahmut Kocadon ile CHP'li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Pazarlama Koordinatörü Esra Kıvrak, "Kadın girişimcilerin Türkiye ekonomisine sağladığı katkının öneminden hareketle, 2006 yılında girişimci kadınları farklı segmentte değerlendiren ilk banka olduk. 10 yılı geride bıraktığımız kadın girişimcilere yönelik çalışmalarımızı; finansman, cesaretlendirme, eğitim ve yeni pazarlara açılma olmak üzere 4 temel alanda yoğunlaştırdık. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam boyu Eğitim Merkezi'yle 2012 yılında başlattığımız Kadın Girişimci Yönetici Okulu projesiyle, il il gezerek girişimci kadınlara sürdürülebilir şirket yönetimi üzerine ücretsiz eğitim veriyoruz. Kadın girişimcilerin mesleki donanımını ve iş hayatındaki varlığını güçlendirmeyi, kalıcı ve sürdürülebilir kılmayı en önemli önceliğimiz olarak görüyoruz. Dolayısıyla, Bugüne kadar 2 binden fazla kişiye ulaştığımız projenin 18. durağı olan Bodrum eğitimlerinin kadın girişimciler açısından önemli faydalar sağlayacağına, öğrendiklerinin hem iş hayatında hem de çevresinde fark yatacağına inanıyoruz. Bodrum'un ekonomisine ve istihdamına değer katacağına inandığımız kadın girişimcilerin sertifikalarını vermekten mutluluk duyuyoruz" dedi. 
"HEDEF İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ KUŞAKLARA DA ULAŞMAK"
BÜYEM Müdürü Dr. Tamer Atabarut da sosyal sorumluluk projesi olan Kadın Girişimci Yönetici Okulu kapsamındaki eğitimlerle, küçük ve orta ölçekli işletmelerin kurucu ortaklarının yanı sıra yönetiminde çalışan ikinci ve üçüncü kuşak kadın girişimcilere de ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
Ataburut "Günümüzde işletmelerin uzun ömürlü olabilmesi ve kurumsallaşma yolunda doğru adımlar atabilmesi, ancak stratejik yönetim felsefesi odaklı bir anlayışla gerçekleşebilir. Kadın Girişimci Yönetici Okulu'nda verdiğimiz eğitimlerin, iş geliştirme yaklaşımını kadın girişimcilere şirket kültürü olarak benimsetmesini, aynı zamanda kurumsal ve uzun ömürlü işletmelere zemin yaratmasını amaçlıyoruz. Kadın girişimcilerimize vizyoner bir kimlik sağlayan eğitimlerin, katılımcıların yönetsel ve kişisel becerilerini geliştirirken, bilgi düzeyini de artırdığını gözlemliyoruz" dedi.
BODRUM'DA 10 BİN 670 KADINA EĞİTİM VERİLDİ
Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kocadon ise, "Bodrum genelinde kadınların iş yaşamındaki yeri ve etkinliğinin güçlü olduğunu görüyoruz. Kendine güvenen, kendi kendine yetebilen nesilleri yine kadınlarımız yetiştiriyor. Bu nedenle başta üyelerimiz olmak üzere tüm kadınlara iş ve sosyal alanda destek veriyoruz. Eğitimin hem kişisel hem de ticaret hayatına sağladığı katkının bilinciyle geleceğimiz için çalışan Bodrum Ticaret Odası, bugüne kadar 200 eğitimle, toplam 10 bin 670 katılımcıya ulaştı. 4-25 Kasım tarihlerinden 113 kadın girişimciyle gerçekleşen Kadın Girişimci Yönetici Okulu eğitimleri sonucunda da 92 katılımcımız belge almaya hak kazandı. Bodrum Ticaret Odası olarak her zaman yeni fikirlere ve girişimlere destek veriyoruz, ancak bu eğitim çok daha anlamlı oldu. Çünkü bu kez kadınlarımızın yoğun talebiyle çok verimli 50 saatlik eğitimi tamamladık. Eğitimden sonra, katılımcılarımızdan iş hayatlarına pozitif katkı sağladığımız şeklinde geri bildirim aldık. Eğitimin tekrarlanması için yeni talepler gelmeye başladı" diye konuştu.
Konuşmaların bitiminde Mahmut Kocadon, Mehmet Kocadon Tamer Atabarut, Esra Kıvrak başarılı kadın girişimcilere sertifikalarını verdi. bebekleri ile sertifika almaya gelen annelere BODTO Başkanı Mahmut Kocadon ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon birer çeyrek altın taktı, ardından birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA)
FOTOĞRAF
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Sertifikalı kadın girişimci yöneticileri geliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 19 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sertifikalı kadın girişimci yöneticileri geliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı