Ege Haberleri

EGE

  Sertel balıkçıları dinledi

  İZMİR (DHA)
  21.10.2015 - 12:16 | Son Güncelleme: 21.10.2015 - 12:18

  CHP İzmir Milletvekili Adayı Atila Sertel, Buca Balık Hali’ni ziyaret ederek, balıkçıların sorunlarını dinledi.

  Sabah saat 5’te Balık Hali’ne giden Atila Sertel, Hal Müdürü Feruzan Aytaş ve Balıkçı İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Şahin Çakan’la birlikte bütün esnafı dolaştı. Türkiye’de birçok sektör gibi balıkçılığın da bitme noktasına getirildiğini ifade eden balıkçılar, "Ülkemizde 16 bin balıkçı var. 2 milyon kişi de balıkçılıkla uğraşıyor. Ailelerimiz ile birlikte 8 milyona yakın insanın geçimi bu işten. Buna rağmen Tarım Bakanlığı bünyesinde et ve balık aynı bürokrata bağlı. Ayrı bir birim yok. Çalışma koşullarımız çok ağır, gece gündüz demeden çalışıyoruz ancak evimizi geçindirmekte zorlanıyoruz. Balığın temel gıda maddesi olarak kabul edilmesini ve KDV’nin yüzde 8’den 1’e düşürülmesini istiyoruz" dedi.

  CHP İzmir Milletvekili Adayı Atila Sertel de, sorunları yerinde ve birinci ağızdan dinlemek için geldiğini, çözümü noktasında elinden gelen gayreti göstereceğini söyledi. Sertel, "Ülkemiz öyle bir duruma geldi ki, halkımız, esnafımız, sanayicimiz, köylümüz bütün kesimler kan ağlıyor. Kirasını bile zor ödeyen esnaf kepenk indiriyor. Çok zorlu şartlar altında çalışan balıkçılarımızın yaşam standartlarını yükseltecek adımlar atılması şart. Taleplerinizi bizzat Genel Merkez’e ileteceğim. CHP iktidarında tüm kesimlerin sorunlarına ayrı ayrı eğileceğiz. Kimsenin kuşkusu olmasın" diye konuştu.

  CHP İzmir Milletvekili Adayı Atila Sertel, aynı gün Çiğli Balıkçılar Kooperatifi’ni de ziyaret ederek, balık satış ihalesini yönetti.

  Etiketler: izmir , CHP , balıkçı , hal , Atila Sertel

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı