Ege Haberleri

EGE

  Sertap Erener konserine ‘Taksim’ iptali

  Hürriyet Haber
  03.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme: 02.06.2013 - 13:44

  BUCA Belediyesi'nce Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenmesi planlaran ve bir kez de ertelenen Sertap Erener konseri, Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylar nedeniyle iptal edildi.

  Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı'nın “Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi”ni 40 bin kişiyle okuyarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girme projesi Taksim'deki olaylar nedeniyle iptal edildi.

  Türkiye'nin kritik bir eşikten geçtiğini belirten Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, İzmir ve tüm illerde Taksim'de yaşananların protesto edildiğini belirterek,“Birçok sanatçımız, siyasetçimiz aydınımız, Taksim'de direnen yurttaşlarımıza destek olmak amacıyla etkinliklerini yapmama kararı aldığını biliyoruz. Sanatçı Sertap Erener ile gerçekleştirmeyi planladığımız Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni 40 bin kişiyle okuyarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girme hazırlıklarımızı sona getirmiştik. Uluslararası hakemlerin de görev alacağı organizasyonumuz ne yazık ki yaşanan polisin, gaz, basınçlı su, plastik patlayıcı kullanarak ölüm ve yaralanma sonucuna varması ve sanatçının da isteğiyle bu kararın alınmasını maalesef zorunlu kılmıştır” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı