« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sert futbol onu yıldırmaz

Galatasaray’ın yeni transferi Culio’yu Cluj takımındaki eski hocası anlattı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

İtalyan antrenör, “O, sahada yüzde yüzünü ortaya koyan ve kalbi ile oynayan bir oyuncudur. Liginizdeki savunma oyuncuları, Culio’yu kolay kolay yıldıramaz” dedi.

GALATASARAY’ın yeni transferlerinden Culio, birçokları için hala kapalı bir kutu. Çıktığı ilk karşılaşmalarda başarılı bir performans sergileyen Arjantinli, sarı kırmızılı taraftarların yeni umudu oldu. Biz de Tangocu’yu çok yakından tanıyan bir isme, eski antenörü İtalyan Paolo Potocnik’e sorduk.

Çok başarılı olur

Antalya’da, Fenerbahçe’nin de kaldığı Miracle Otel’de kampını sürdüren Rumen takımı Cluj’ün yardımcı antrenörlerinden Potocnik, Galatasaraylıların yüreğine su serpecek sözler söyledi. Culio’nun güçlü karakteri ile Türkiye’de büyük başarılara imza atacağını iddia etti.

Biz sağda oynattık

Arjantinli futbolcunun eski antrenörü, “Culio çok kaliteli bir oyuncu. Hem kalitesi hem de oyun yapısı üst düzeyde. Sağ kanatta da sol kanatta da başarıyla görev yapabilir. Hatta forvet arkasında da başarılı olur” dedi. Cluj’de oynarken bu futbolcuyu sağ açık olarak kullandıklarını belirten İtalyan hoca, Galatasaray’ın yeni transferinin sol kanatta da aynı başarıyı sergileyebileceğini söyledi.

Tek eksiği gol

Cluj antrenörü, eski öğrencisini şu sözlerle anlattı: “Culio’nun tek dezavantajı, çok golcü bir yapıya sahip olmaması. Ancak asistleri ile bu eksikliğini unutturabilir. O, sahada yüzde yüzünü ortaya koyan ve kalbi ile oynayan bir oyuncudur. Mücadeleci bir yapısı var. Türkiye Ligi sert bir lig olabilir. Fakat sert Türk savunma oyuncuları, Culio’yu kolay kolay yıldıramaz. ”


Bunları da Beğenebilirsiniz