GeriSpor 'Serkan hava atmasaydı'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Serkan hava atmasaydı'

'Serkan hava atmasaydı'
refid:3730682 ilişkili resim dosyası

Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakçı, 19-20 Ocak'taki genel kurulda aday olursam Hasan Doğan'ın da başkan vekili olacağını açıkladı. "Serkan hava atmanın faturasını ödüyor" diyen Bıçakcı, Terim için de "Terim görevi kendisi bırakır, bıraktıramazlar" dedi.

Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakçı, 19-20 Ocak'taki seçimli genel kurul yaklaşırken gündemdeki konularla ilgili görüşlerini açıkladı. Fatih Terim’in görevden alınması diye bir şeyin söz konusu olamayacağını belirten Başkan Bıçakçı, Serkan Balcı’nın da FİFA’ya müzevir edilmediğini ifade ederek, “Serkan hava atmanın faturasını ödüyor” yorumunda bulundu. Bıçakcı şu açıklamalrda bulundu:

'İCRAATIMIZ ORTADA'

“Biz göreve geldiğimiz günden beri yoğun bir çalışma içine girdik. Biz TFF’yi çatı kurumundan çıkarıp sosyal bir kurum haline getirdik. Kurumsallaşmada en üst düzeye getirdiğimiz TFF’yi bir şirket mükemmeliğinde yönettik. Misyon ve değerlerimizi paylaştık. Türk futbol ekonomisine yüzde 70 artı ile büyük maddi kaynak yarattık. TFF bizim dönemimizde 175 milyon dolar gelir elde etti. Yaptıklarımız saymakla bitmez. Buradan aldığımız pastanın tamamına yakınını Türkcell Süper Ligi’ne ve Fortis Türkiye Kupası’na aktardık. Rekabetçi bir dağılımla çok önemli bir sistem oluşturduk. Türkiye Kupası’na 13.5 milyon dolarlık artı değer kattık.”

'BAŞARISIZ OLMADIK'

“Skor başarısı olarak geride kaldığımızı düşünmüyorum. A Milli Takımı’mız Dünya Kupası Eleme maçlarında gruptan çıkmayı başarmış ancak baraj maçında rakibine deplasmanda gol atamadığı için elenmiştir. Gol averajı ile Dünya Kupası’nı kaçırmak başarısızlık değildir. U-17 ve U-19 Milli Takımlarımız’ın Avrupa ve Dünya Kupaları’nda yakaladığı başarıları da görmek gerekir.”

'HASAN DOĞAN BENİM LİSTEMDE YER ALACAK'

“Hasan Doğan benimle yaptığı konuşmalarda (Sen adaysan ben her zaman senin yanındayım) şeklinde ifadeler kullanmıştır. Kendisi ile sürekli birlikteyim ve temasımızı asla kesmedik. Adaylık konusunda çalışmalarım sürüyor. 20 Ocak tarihine kadar çok şeyler değişebilir. O tarihe kadar TFF adına birçok çalışmam var. Kısacası ben aday olursam Hasan Doğan benim listemde yer alacaktır. Ayhan Bermek ile birleşme gibi bir çalışma içine henüz girmedik. Bu konuda bir çalışmam yok.”

'TERİM'E BIRAKTIRAMAZLAR'

“Mehmet Ali Yılmaz’ın Terim ile ilgili yaptığı açıklama kendi değerlendirmesidir. Ancak Terim’in kendisinin gönderilmesine izin verecek bir yapıda olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Böyle bir durumda zaten Fatih Terim kendisi görevi bırakacaktır. Fatih Terim’in tazminatının olmadığı da doğrudur. Çok cüzzi bir manevi tazminatı vardır. Zaten Terim, böyle bir tazminata da tenezzül etmez.”

'ULUSOY 5, BİZ İSE 20 OCAK’I BEKLİYORUZ'

“Haluk Ulusoy 5 Ocak’ı bekliyorsa biz de 20 Ocak’ı bekliyoruz. Hukuk savaşını kazanır mı? bilemem. Buna Anayasa Mahkemesi karar verecek.”

'GÖREVİMİN BAŞINDAYIM'

“Futbol kamuoyu ve TFF Genel Kurulu bizim çalışmalarımızı mutlaka değerlendirecektir. Ben her türlü çalışmamı aralıksız sürdürdüm. TFF çatısı altında çalışmalarıma hala devam ediyorum. Son güne kadar da devam edeceğim. Çatıyı terkedenler çalışmalarını yarıda bırakanlar var. Onların hesap vermesi lazım. Onar çatıyı neden terk ettiler bunu bir sormak lazım.”

'SERKAN HAVA ATMANIN FATURASINI ÖDÜYOR'

“FIFA davasında Serkan olayı çok büyütüldü. Daha önceden Serkan’ın arkadaşlarına (Ben şöyle vurdum, ben böyle yaptım) şeklinde açıklamaları olmuş. Futbolcular da Serkan hakkında bu eylemleri yaptığı şeklinde söylemlerde bulunmuşlar. Bu durumun doğruluğuna net olarak inanmadığımız için bu konuda ser verip sır vermedik. Bu konu Serkan ve arkadaşları arasında konuşulunca Hamit Altıntop da son duruşmada bunlardan bahsetmiş. Ama bunu Serkan’ın şaka yolu ile söylediğinin de altını çizmiş. Serkan hakkında 23 Aralık’ta bir dosya açıldı. Bu dosya inceleniyor. Altıntop, Serkan’ın kime vurduğu konusunda bilgi sahibi olduğunu da bilmediği için söylememiştir. İsmi geçen Grichting’e asla vurduğu ima edilmemiştir. Yani anlayacağınız Serkan arkadaşlarına hava atarken durum ciddiye bindi. TFF’den hiç kimse, Serkan aleyhine bir açıklama yapılmasını istememiştir. FİFA’ya yardımcı olmak için tüm görevlilerin ve teknik heyetin ifadesine başvurduk. Biz bu soruşturmada kim suçlu ise bunu bulmak için elimizden gelini yapıyoruz.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle