« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Serkan Erdoğan: TAU'da oynamak ayrıcalık

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Süper kupayı kazanmalarından ve özellikle kendisinin de bunda katkısının olmasından dolayı çok büyük mutluluk duyduğunu belirten Erdoğan, "İspanya'da seyirci basketbolu bilerek izliyor. Takım içindeki ortam da çok iyi. Çok güzel bir arkadaşlık var. Hem arkadaşlarım hem de koçum artık benim oyunumu biliyorlar” dedi.

İspanyol spor eleştirmenlerinin bazen kendisini Litvanyalı Arvydas Macijauskas (TAU'nun geçmiş sezonlardaki en önemli isimlerinden biri) ile kıyasladıklarını ifade eden tecrübeli basketbolcu, “Benim burada çok büyük bir iddiam yok. Elimden gelenin en iyisini vermeye çalışıyorum, ama TAU'ya, Macijauskas'ı unutturmak için gelmedim” açıklamasında bulundu.

“Avrupa'nın en büyük kulüplerinden birindeyim. TAU'da oynamak bir ayrıcalık, herkes oynayamıyor” diyen 27 yaşındaki Erdoğan, “Kendimin ve takımımın kazanması için oynuyorum. Son 2 sezondur ligde final oynayıp kazanamayan bir takımdayım. Bu sezon Lig veya Kral Kupası'nı kazanmak istiyorum. Her maç en iyi şekilde mücadele edeceğim” değerlendirmesini yaptı.

Bu arada Erdoğan, geçtiğimiz yıl Türkiye 1. Basketbol Ligi'nin düşük olan kalitesinin bu sezon yükseldiğini belirtip, “Bu sezon Türk ile İspanyol ligleri arasında çok büyük bir fark olacağını sanmıyorum” dedi. İspanyol 1. Basketbol Ligi'nde (ACB) sezonun ilk maçını cumartesi günü Madrid'de Adecco Estudiantes'e karşı oynayacaklarını hatırlatan yıldız basketbolcu, galip gelerek lige çok iyi bir başlangıç yapmak istediklerini ifade etti.

Öte yandan, İspanya'daki hayatından memnun olduğunu, ancak İspanyolca öğrenip, basını takip etme gibi bir tasa taşımadığını belirten Erdoğan, “İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşadıktan sonra Vitoria gibi çok küçük bir yerde yaşamak nasıl” şeklindeki soruya ”Ben İstanbul'da 5 yıl yaşadım ve çok gezen biri değilim. Evimi seviyorum. Şehrin küçük olması da bana göre avantaj. Çünkü küçük bir kızım var. Burada parkların, ağaçlık alanların içinde olması daha güzel” yanıtını verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz