KARS HABERLERİ

SERKA, Tahran'da "Serhat illerini" tanıttı

AA / Ercüment Daşdelen
24.02.2016 - 15:31Son Güncelleme :
AA / Ercüment Daşdelen

KARS (AA) - Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen 9. Uluslararası Turizm Fuarı'na katıldı.

Tahran'da düzenlenen 9. Uluslararası Turizm Fuarı'na, 33 ülkeden 200 seyahat ve turizm acentesi katıldı. Yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda, SERKA da fuarda açtığı stantla sorumluluk sahasında bulunan Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinin tarihi ve turistik değerlerini tanıttı.

İranlı ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği SERKA'nın standında, ziyaretçiler özellikle Sarıkamış Kayak Merkezi, Ani Antik Kenti, İshak Paşa Sarayı ve Ağrı Dağı hakkında SERKA uzmanlarından bilgi aldı. Ulusal yayın yapan çeşitli televizyon kanalları da SERKA uzmanlarıyla bölge illerinin turizm potansiyeli hakkında röportaj yaptı.

Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin de SERKA standını ziyaret etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden SERKA, Tahran'da "Serhat illerini" tanıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 15 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SERKA, Tahran'da "Serhat illerini" tanıttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı