« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Seriyi avantajlı hale getirdik

Olin Edirne Başantrenörü Gökhan Taştimur, Banvit ile oynanan play-off çeyrek final karşılaşmalarıyla ilgili, “Bir seri olarak baktığımızda, dezavantajlı başladığımız seriyi aldığımız bir galibiyetle avantajlı hale getirdik” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Taştimur, yaptığı yazılı açıklamada, Banvit ile oynadıkları play-off çeyrek final bir ve ikinci maçlarını değerlendirdi.

Edirne'de oynanacak üçüncü ve dördüncü maçlar için taraftarlarına çağrıda bulunan Taştimur, şöyle dedi:
“Bir seri olarak baktığımızda, dezavantajlı başladığımız seriyi aldığımız bir galibiyetle avantajlı hale getirdik. Açıkçası bu durumu çok iyi değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bunun dışında her iki maçta da uzun oyuncularımızın daha ilk yarıda 3-4 faul almış olması beni düşündürüyor açıkçası. Bütün sezon boyunca hiç böyle bir şey olmadı. Bu yüzden her iki maçta da bunun sıkıntısını çok açık biçimde yaşadık. Kendi mekanizmamızın bozulmaması için onların sahada bulunmaları lazım.”

“KAZANMAMIZ İÇİN BÜYÜK MÜCADELE VERMEMİZ GEREKİYOR”

Salı ve perşembe günü oynanacak her iki maçı da kazanmaları gerektiğini vurgulayan Taştimur, şunları kaydetti:
“Her şeye rağmen, salı ve perşembe günleri iki maçımızı Edirne'de oynayacağız. Her iki maçı da kazanmamız için büyük mücadele vermemiz gerekiyor. Şu 2-3 gün içinde teknik olarak üzerine çok fazla bir şey koyamayacağımıza göre işin moral yönü daha fazla öne çıkıyor. İkide iki yapacağımıza tüm Olin Edirne basketbol ailesinin inanması gerekiyor. Teknik heyet, sporcular, idari heyet, yönetim kurulu, taraftarlar birbirimize çok sıkı kenetlenmemiz gerekiyor. Bütün bir şehrin bunu istemesi lazım. Bu pozitif enerjiye çok ihtiyacımız olacak.
Umarım tüm Olin Edirne taraftarları salı ve perşembe günleri yeşil-sarı formaları ve tişörtleri Mimar Sinan Arena'daki maçlara maç saatinden birkaç saat önce gelirler ve takımımıza oradan pozitif enerji yayarlar. Herkesin maç günleri en geç saat 17.00'de Mimar Sinan Arena'da tribünlerdeki yerlerini almasını bekliyoruz. Taraftarlarımızın sezon boyunca gösterdikleri performansın çok çok üzerine çıkacaklarına inanıyoruz. İnanıyoruz ki tüm şehir coşkulu bir şekilde takımına sahip çıkacaktır.”

Bunları da Beğenebilirsiniz