Ege Haberleri

EGE

  Serin sulara dönüş

  Doğuş Esat BERME/MARMARİS (Muğla), (DHA)-
  15 Eylül 2014 - 01:29Son Güncelleme : 14 Eylül 2014 - 13:35

  MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, denizin 5 metre dibinde misinaya takılmış olarak bulunan deniz kaplumbağası Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekipleri tarafından kurtarılıp, doğal ortamına bırakıldı.

  Yalancıboğaz açıklarında, dün öğle saatlerinde, denizin 5 metre dibinde parakete misinasına takılmış, çırpınan bir deniz kaplumbağası gören vatandaşar durumu AKUT Marmaris ekibine bildirdi. 6 kişilik AKUT Sualtı Kurma Ekibi, zodyak botla bölgeye gidip, boğulmak üzere olan hayvanı misinalardan kurtardı. 1.5 metre boyunda, 100 kilo ağırlığındaki 'caretta caretta' cinsi deniz kaplumbağası kurtarıldığı yerde sudan hiç çıkartılmadan doğal ortamına salıverildi. Nesli tükenmek üzere olan türler arasında yer alan deniz kaplumbağasın kurtarılması vatandaşları sevindirdi.
  AKUT Marmaris Ekibi İkinci Başkanı Tolga Gözüm, "Her can bizim için kutsal ve kurtarılmayı hak ediyor. Hayvan sevgisinin sadece kedi ve köpek sevgisinden ibaret olduğunu düşünen bir kısım insanla aynı fikirde olmadığımız için her canlının zor anında kendisine yardıma, seve seve gidiyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı