ANTALYA HABERLERİ

Serik'te atık pil eğitim toplantısı

DHA
28.03.2017 - 10:55Son Güncelleme :
DHA

 

Namık Kemal KILINÇ/SERİK, (DHA) - ANTALYA'nın Serik İlçesi'nde 'Doğanın Pili Bitmesin, Atık Piller Çöp Değildir, Geri Dönüştürülebilir' eğitim toplantısı yapıldı.
Serik Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliğinde düzenlenen 'Doğanın Pili Bitmesin, Atık Piller Çöp Değildir, Geri Dönüşebilir' adlı eğitim toplantısı Serik Belediye Kültür Salonu'nda yapıldı. Programa Belediye Başkanı Ramazan Çalık, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Enes Bolat, Serik Belediyesi Başkan Yardımcısı Bünyamin Okudan, birim müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Belediye Başkanı Ramazan Çalık, gelecek nesillerin çevre bilinci konusunda daha duyarlı olarak yetişebilmesi için bu eğitimlerin önemli olduğunu söyledi. Başkan Çalık, "Gelecek nesillere daha yaşanır bir dünya bırakmamız için çevre konusunda duyarlı olmak zorundayız. Bu toplumda yaşayan her bireyin en asli görevidir. Sokakta tek bir çöp görsem hiç gocunmadan eğilip alırım. Temizlik evimizde başlar çevremizde devam eder" dedi.
Serik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ayşenur Can, başlattıkları kampanyayla geçen yıl en başarılı ilçe olduklarını söyledi.
İlköğretim ve lise öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen eğitim programında TAP Çevre Mühendisi Rumeysa Ercan tarafından atık pillerin toplanması, geri dönüşümü ve bertarafı konusunda ayrıntılı bilgiler verildi.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Serik'te atık pil eğitim toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Serik'te atık pil eğitim toplantısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı