Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Seri katil duruşmasında avukatlar eylemde

  Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
  04 Şubat 2011 - 20:50Son Güncelleme : 04 Şubat 2011 - 20:50

  İZMİR’de geçen Nisan ayında arka arkaya bankacı Esra Yaşar, üniversite öğrencisi Ayşe Selen Ayla ve travesti Mustafa Has’ı tek kurşunla öldürdüğü iddiasıyla ’ağırlaştırılmış ömürboyu hapis’ istemiyle yargılanan Hamdi Ayri’nin duruşmasına da, mağdurların avukatları eylemde olduları için girmedi.

  İzmir 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen, davaya ölen Ayşe Selen Ayla’nın annesi Hatice Ayla, babası Serter ayla, Esra Yaşar’ın annesi Türkan Yaşar, kızkardeşi Tuğçe Tuğba Yaşar ile sanığın avukatı katıldı. Acılı aileleri temsil eden avukatlar ise İzmir Barosu’nun bugünkü eylem kararı nedeniyle duruşmaya girmedi. Ayşe Selen Ayla’nın ailesinin talebi üzerine, aynı okulda okuyan kız arkadaşı Huriye Aslı Sevinç tanık olarak dinlendi.

  Polis kayıtlarında cinayetten bir saat sonra Ayşe Selen Ayla’nın cep telefonundan arandığı ortaya çıkan Aslı Sevinç, Ayşe Selen ile olay günü değişen ders programı nedeniyle bir kez cep telefonuyla kısa süreyle görüştüklerini söyledi. Sevinç, "Cinayetten sonra Ayşe’nin telefonundan, benim telefonumla 12 saniyelik görüşme yapıldığı tespit edilmiş. Böyle bir görüşmeyi hatırlamıyorum. Ben sanığı kesinlikle tanımam. Belirtiğim gibi Ayşe ile ders programının değişimiyle ilgili bir kez kısa süreyle cep telefonundan görüştüm. Ardından MSN’ye geçip yazıştık" dedi.

  AYŞE’NİN ANNESİNDEN SANIĞA 14 SORU

  Ölen Ayşe Selen Ayla’nın annesi Hatice Ayla, sanığa sorulması için 14 sorudan oluşan bir dilekçeyi mahkeme heyetine verdi. Dilekçedeki ’Silah kullanmayı biliyormusun? Nerede kullanmayı öğrendin?’ sorusuna Sanık Hamdi Ayri, "Hayatımda hiç silah kullanmadım. Bu cinayetleri de ben işlemedim" yanıtı verdi. Hamdi Ayri ayrıca, emniyet, savcılık ve adliye aşamasında susma hakkını kullandığını, olayları ’Zaza Ercan’ın işlediği iddiasını yineledi.Mahkeme heyeti mütala vermesi için dosyayı cumhuriyet savcısına verip, duruşmayı 1 Nisan’a erteledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı