Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Serhat kazandırdı

<B>FENERBAHÇE </B>önemli ve iyi bir galibiyet aldı. Çünkü, Konya belki deplasmanda kaybediyor, ama aslında zayıf bir takım değil. Aksine güçlü, forveti de çok iyi ve güzel futbol oynuyorlar.

Tabii burada asıl önemli ve F.Bahçe için iyi olan şu: Sarı lacivertliler, berabere de olsa, mağlup duruma da düşse, oyunu çevirmek için sonuna kadar elinden gelen her şeyi yapıyor. Bu da F.Bahçe'nin bu sezon fevkalade moralli ve kazanma inancıyla dolu olduğunu gösteriyor.

Konyaspor'un Altan olsun, Cenk ve Zafer Biryol olsun, iyi, birebirde adam geçen, topu iyi ve daha önce kontrol eden böyle forvetlere rağmen -ki F.Bahçe önce rakibine topu aldırır sonra mücadele eder- sarı lacivertliler rakibin topu iyi çevirdiği zamanlarda bile oyunu bırakmadı.

Bu maçın kader ve karşılaşmayı kazandıran adamı ise Serhat. Maçtaki 3 golde de Serhat'ın büyük payı var. Birinci golde topu sağdan Tuncay'a verdi, bu futbolcu kaleye 1 metreden topu filelere yolladı. 3. golde topu Rebrov'un kafasına indirdi, o da kafayla golü attı. Dördüncü golde de ‘‘Al da at’’ dercesine bir pas verdi. Serhat fevkalade olumlu oynadı ve lüzumsuz işler yapmadı. Kenar adamının nasıl oynaması icap ediyorsa, böyle basit bir oyun sergiledi. F.Bahçe'de bir çok futbolcu iyi oynadı, ama Serhat onlardan farklıydı.

Neden 11'de yoklar?

Daum
oyuncu değişikliği yaptı. Topu kaybetmeyecek, oyuna iyi sokabilecek adam lazımdı, Yusuf'u geç oyuna aldı. Rebrov'u sahaya sürdü, bu futbolcu 2 gol attı. Demek bu futbolcuyu antrenmanlarda hazır görmüş. Yani, orta sahada çalışan 2 adamı çıkarıyor, daha becerili adamları yerlerine koyuyor. O zaman, onları niye baştan oynatmıyorsun? Oynatsan F.Bahçe oyuna daha hakim olup, daha iyi oynayacak.

F.Bahçe'nin yediği 2 golde kaleci Recep'in hataları vardı. Birincisi, kaleci yükseğe çıkmak istiyorsa, tek ayağının üstünde sıçramalı, tıpkı basket atar gibi. Hem yükseğe çıkar, bloke edilmez, hem de yumruk vurur. İkincisi iki ayağının üstünde zıplayamazsın. Böyle olursa tek darbede yıkılırsın. Bunları kaleci antrenörü ve Daum, Recep'e öğretecekler.

Şimdi burada bir bölüm de penaltı pozisyonu için açmak gerekiyor. Hakem, o pozisyonda penaltıyı verdiyse, en az 10 pozisyonda daha penaltı düdüğü çalmalıydı. Çünkü herkes birbirini tutup çekiyor. Tabii ki tutma var, ama oyuncu kendini yere atıyor.

Konyaspor'a gelince... Yeşil beyazlıların, 3 büyükler hariç hangi takıma oynarsa oynasın bu futboluyla evinde kaybetmesi zor. Tabii büyüklere karşı farklı, diğer takımlara farklı oynuyorlarsa bunu bilemem. Çünkü 3 büyüklerin maçları da vitrindir ne de olsa. Ogün geride takımı çok iyi idare ediyor. Forvetleri çok iyi. 1-2 tane yüzde yüz gol kaçırdılar. Hele Cenk'in bir pozisyonu var ki, o gol olsa F.Bahçe'yi çok hırpalarlardı.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI