« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Serhat Akın'ın kardeşi de Anderlecht'te

Belçika Birinci Futbol Ligi takımlarından RSC Anderlecht'te forma giyen Serhat Akın, sakatlığının ardından takımıyla birlikte antrenmanlara başladı. Bu arada RSC Anderlecht Kulübü, PAF takımında forma giyen yıldız futbolcunun 19 yaşındaki kardeşi Serkan Akın'la da profesyonel sözleşme imzaladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ligin son maçında Zulte Wareghemli futbolcunun darbesiyle mide kasları kopan ve 23 Mayısta ağır bir ameliyat geçiren Serhat Akın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Almanya'da özel terapisti Carlo Keller'in mucize yarattığını, kendisiyle teke tek çalışıp sakatlığının çabuk geçmesini sağladığını söyledi.

Herkesin, sakatlığının 4-6 ay sürmesini beklediğini belirten Serhat, “Bu duruma takımımdaki herkes çok şaşırdı. Her gün 1'er buçuk saat süreyle çift idman yapıyorum” diye konuştu.

Ameliyatını Polonya'da Avrupa'nın en iyi mide kasları uzmanı olan Polonyalı doktor Smigielsiki'nin yaptığını, normal olarak 2 saat sürmesi gereken ameliyatının 8,5 saat sürdüğünü belirten Serhat, şunları söyledi: “Geçen sezonun son maçında Zulte Wareghemli futbolcunun darbesiyle sakatlanmıştım, ancak mide kaslarımın yırtıldığını fark etmedik. Sakatlığımın bu kadar ciddi olduğunu ne kulübümün doktoru, ne milli takım doktorları ne de ameliyatımı yapan doktor fark etti, ancak ameliyat masasında her şey ortaya çıktı. Polonyalı doktor Smigielsiki, ameliyat sırasında mide kaslarımı açınca şok olduğu söyledi. Meslek yaşamında böyle bir sakatlık görmemiş ve bu kadar çabuk iyileşmeme de çok şaşırdı.

Alman fizyoterapist Carlo Keller'e de çok şey borçluyum. Fenerbahçe'de oynarken de sakatlıklarım sırasında Türkiye'ye gelip beni tedavi ediyordu.”

Sakatlık yaşamasaydı, bu sezon Almanya'nın ünlü bir takımında forma giyeceğini belirten milli futbolcu Serhat, “Hatta iki takım bana ilgi gösterdi, ancak sakatlık çıkınca geri çekildiler. Yine de Anderlecht'te kalmam iyi oldu. Kadromuz güçlendi. Beşiktaş'tan Ahmet Hassan ile Gent takımından Bahsufea'nın gelmesi ve 2 tane daha santrforla Anderlecht, Belçika'nın en güçlü takımı haline geldi. Bu iyi oldu. Benim için rekabet doğdu. Rekabet iyidir. Daha çekişmeli geçer ve bu takımı güçlendirir. Hedefim Anderlecht'te şampiyonluk yaşamak” diye konuştu.

Bir aya kadar Anderlecht'te yedek futbolcular arasında yer alacağını ifade eden Serhat, 1,5 ay sonra da ilk 11'deki yerini alacağını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: “1,5 aya kadar takımdaki yerimi alacağıma inanıyorum. Yedekte oturup para kazanmayı sevmiyorum. Fenerbahçe'de de yedek kalınca çok hırs yapmıştım. Hırs yapmayan bir oyuncu pes etmiştir. Sakat olmama rağmen milli takıma çağrılmaktan dolayı çok gurur duydum, ancak tedavilerim sürdüğü için milli takıma gelemeyeceğimi hocama bildireceğim.”

KARDEŞİ DE İMZAYI ATTI

RSC Anderlecht PAF takımında forma giyen yıldız futbolcunun 19 yaşındaki kardeşi Serkan Akın kulübüyle profesyonel sözleşme imzaladı. Abisi Serhat gibi sezonun son maçında sakatlanan Serkan, yaptığı açıklamada, sezonu 4 gol ve 9 asistle tamamladığını belirterek, ”Sezonun son maçında şanssızlık yaşadım. Sakatlandım, ama buna rağmen Anderlecht benimle profesyonel sözleşme imzaladı. Benden çok memnunlar. Şu an sakatlık nedeniyle riske girmemi istemediler. En kısa süre içinde iyileşip (A) takımın idmanlarına çıkmaya başlayacağım. Bir aya kadar ağbimle birlikte (A) takımın idmanlarında beraber olacağız” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler