Ege Haberleri

EGE

  Sergilerden

  Hürriyet Haber
  10.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Coşku'da sezona son

  COŞKU Sanat Galerisi, 2000 yılını karma sergiyle kapatıyor. Şeref Akdik, Şeref Bigalı, Ali Rıza Kırkan, Behruz Kia, Ziyadr S., Siema Peyman, Mustafa Asım, Ekrem Aydar, Nebahattin Yasakul, Igor Juk, David Kazimov, Diana, Şevkat İşlegen, Neal Lange, Turan Enginoğlu, Filiz Pelit sergiye suluboya, desen, yağlıboya eserleriyle katıldı. Galeri sahibi Nuran İpek, bir yılı daha sanat dolu geçirmenin keyfini yaşadıklarını söyledi. Sergi, 2001 Ocak sonuna kadar gezilebilecek.

  Başak'a Erbil konuk

  İSTANBULLU sanatçı Devrim Erbil 25. kişisel sergisini Başak Sigorta Sanat Galerisi'nde açtı. Yurtdışında pek çok karma sergiye katılan sanatçı, İzmir'deki sergisinde 11 halı resim ve 10 seramik eserine yer veriyor. Bükreş Modern Sanatlar Müzesi, İzmir, Ankara ve İstanbul ve Ankara'da özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçının çalışmalarının fiyatları 2 ile 22 milyar lira arasında etiket taşıyor. Sergi 22 Aralık'a kadar görülebilir. Evren ATALAY

  Emekli askerden oyma harikaları

  OYMA tekniğiyle canlı ağaç figürleri ve heykeller yaratan Çanakkaleli emekli Deniz Yüzbaşı Hüseyin Çatlı, yedinci kişisel sergisini Güzel Sanatlar Galerisi'nde açtı. Folklorik Sehpa, Balıklı Ayna, Aplik Sehpa, Folklorik Dans, Tahta At gibi 21 eserin yeraldığı sergi büyük ilgi gördü. Sergideki eserlerin bir kısmının sadece sanatsal olarak görüntü için kullanılabileceğini belirten Çatlı, 18 tür ağaçtan ürettiği eserlerin bir bölümünün ise görüntü güzelliğinin yanısıra, sehpa gibi günlük yaşamda yeralan eşya olarak kullanıldığına dikkati çekti.

  Harun ULAŞ

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı