Ege Haberleri

  Sergilerden

  Hürriyet Haber
  08.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mimarın fırçasından Çukurova esintisi

  ÇUKUROVA Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim elemanları Cem Demir, Birnur Eraldemir, Meltem Gökmen, Fehmi Kanalmaz, Suat Karaaslan, Meral Sarıoğlu ve Mustafa Okan'ın eserlerinden oluşan sergi, Resim Heykel Müzesi'nde ziyarete açıldı. Öğretim elemanlarının akrilik ve yağlıboya teknikleriyle yaptıkları 14 resim ile 6 heykel ve mermer çalışmalarından oluşan sergi 14 Şubat'a kadar açık kalacak. Öğretim elemanlarının İzmir'de ilk kez açtıkları sergide, figüratif ve imgesel çalışmaları görebilirsiniz.

  60. Devlet Resim - Heykel Yarışması'nda başarı ödülü alan sanatçılar Rasim Özgür, Yıldız Korur Ersağdıç, Semih Özkan, Sabit Baytan, Mehmet Aslışen ve Nurdan Bozkurt'un eserlerinden oluşan karma sergi; Mazhar Zorlu Sanat Galerisi'nde açıldı. Seramik, kağıt üzeri karışık teknik, tuval üzeri yağlıboya ve mermerden yapılan eserlerini sergileyen sanatçılar, çalışmalarını halen İzmir'de sürdürüyor. 8 Şubat'a kadar açık kalacak karma sergide sanatçıların 16 eseri bulunuyor. Sergiye katılan sanatçılarla sergi süresince söyleşi yapma imkanı var.

  Doğa ve insan

  AYDINLI Resim Öğretmeni İsmail Mucan, 3'üncü rölyef sergisini Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde açtı. Aydın Efeler Lisesi'nde Resim Öğretmenliği yapan İsmail Mucan'ın sergisinin açılışına Vali Muharrem Göktayoğlu da katıldı. Rölyef sergisinde 29 eser beğeniye sunuldu. İsmail Mucan, rölyef tekniğinin özel ve zaman isteyen ağır bir çalışma olduğunu belirterek, ‘‘Ana konu olarak insan ve doğayı işliyorum.'' dedi. Yalçın ATA

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı