Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Sergen'le olur

BENİM hep bir iddiam vardır, ondan da vazgeçmem. Beşiktaş, bir yerlere taşınacak ise bu Sergen’le olur derim. Sergen’le herşey olur. Sergen, yeter ki istesin.

Sakatlığı olmasın, kafası başka yerlerde dolaşmasın. Ben bu evladı 12 yaşından beri tanıyorum. O sonradan olma futbolcu değil. O başka birşey.

Ben geriye dönüp, ne kadar iyi kullandı diye vıdı vıdı yapacak adam da değilim. Şu gün için şunları söylüyorum. Beşiktaş, her zaman için hedefi olan bir takımdır. Amacından uzaklaştı. Bu sezon için ne ligde şampiyonluk var, ne de Avrupa Kupası’nda devam. Beşiktaş, amaçsız bir takım olamaz. Şu gün ligdeki konumuyla üçüncülük kovalar, ya da Türkiye Kupası’nı kazanır. İkisiden biri olursa Avrupa biletini cebine koyar. Bu nasıl olur? Sergen’le. Bu takımın hali tavrı bir tek Sergen’le değişiyor. Dün akşam oyuna girdi, sazı eline aldı, işi bitirdi. Attığı gol normal adamların atacağı gol değil. Takımın tamamen havası değişiyor, keyifli bir top seyretme zevki geliyor.

İlk yarı kötü

İlk yarı oynanan bir oyun var. Beşiktaş’ın 40 gün 40 gece oynayıp kazanamayacağı bir maç. Bu sezon için söylüyorum. Çok kötü maçlarını da seyrettim ama ilk yarıda oynanan oyun kadar, kötüsünü hiç seyretmemiştim. İlk yarı Samsun dişini gösterdi ama ısıramadı.

Mazereti var

İkinci yarı değişen Beşiktaş’a yapacakları hiç bir şey yoktu. Teslim oldular. Yedikleri golden daha fazla pozisyon verdiler. Dün akşamki oyunda Tigana’nın Sergen’i hemen oyuna sokmayışına mazereti var. Daha oyunun başında hem kalecin, hem de İbrahim Toraman sakatlanıp çıktı. Kontenjandan kullanacağı tek adamı kaldı. Onu erken sokarsa risk alır. 10 kişi, 9 kişi kalmak pek mantıklı değil. Onun için Sergen’i niye 1 saat dışarda tuttu diyemiyorum. Ama Tigana’ya şunu diyorum Sergen hasta değilse, sakat değilse, cezalı değilse oynat. O oynamazsa Beşiktaş’ın bu sezon için kısıtlı hedefleri yok olur gider.

Maçın hakemine söylenecek bir şey yok. Hakem için kolay bir oyundu. İki takımın oyuncuları da iyi niyetli oyunca hakemlerin işi kolaya geliyor. Neticede Beşiktaş dün akşam için işini görmüş bir takım. Daha keyifli hale gelen Türkiye Kupası’nın bu kısa boylu ilk yarısından çıkacak. Sonrası Allah kerim.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI