« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sergen'den beyaz sayfa

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

‘‘Trabzonspor son durağım olacak’’ diyen milli oyuncu hırs küpü

Kendisine kucak açan bordo mavili takımın başarısı için çok çalışacağını belirten Sergen Yalçın, ‘‘Trabzon'da yeni bir sayfa açtım. Futbola sanki yeniden başlıyorum. Burada herkes gerçek Sergen'i görecek’’ dedi.

TARİHE GEÇTİ

O kimine göre müthiş solak, kimine göre yeşil sahaların haşara çocuğu. Kimine göre de müthiş yetenek. Bütün bu meziyetleri üzerinde toplayan Sergen Yalçın hareketli bir yaşantı sonrası soluğu Trabzon'da aldı. Dört büyüklerde ilk defa formaya giyen oyuncu olarak tarihe geçti. Milli futbolcu Karadeniz takımında yeni bir sayfa açtığını söyledi.

ŞAMPİYONLUK

Başkan Mehmet Yılmaz'ın kendisine sahip çıkmasını hiçbir zaman unutmadığını belirten Sergen, ‘‘Çok çalışıyorum. Tek hedefim var. O da Trabzonspor'un şampiyonluğunda pay sahibi olmak. Genç ve çok koşan bir takımız. Bu takım çok iyi işler yapacak güçte. Bu güzel ortamda adeta yeniden doğdum. Benim için hayat yeni başlıyor’’ dedi.

MUHTEŞEM İKİLİ

Daha önce yaşadığı o kötü günleri hatırlamak dahi istemediğini sözlerine ekleyen Sergen, Trabzon'da yalnızca futbolu düşündüğünü söyledi. Tecrübeli futbolcu Hami ile iyi bir ikili oluşturacaklarını ifade ederken, şöyle konuştu: ‘‘İkimiz birbirimizi tamamlarız, gol yollarında da etkili oluruz. Ben, Lange ve Hami büyük başarılara imza atarız.’’

SABIR GEREKİYOR

Taraftarın şampiyonluk istediğini çok iyi bildiğini belirten bordo mavili futbolcu, bunun için sabırlı olmanın çok önemli olduğunu belirtirken, ‘‘Ben nasıl Trabzon'da beyaz bir sayfa açtıysam, taraftarlarda yeni sayfa için beklemeli ve sabır göstermeli. Birlik ve beraberlik içinde yapılan her hareketin sonu başarıdır’’ diye konuştu.

MİLLİ FORMA

Karadeniz çocuğu olduğunu ve inatçı bir kişiliğe de sahip olduğunu belirten Sergen Yalçın, sözlerini şöyle noktaladı: ‘‘Trabzon'da başarılı olup tekrar milli takıma girmek istiyorum. Ben açık sözlüyüm. Yine tekrarlıyorum. Kişileri eleştiririm, kurumları asla. Bu yüzden de her zaman gönlüm rahat. Ay yıldızlı formayı giymek için sabırsızlanıyorum.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz